Wrastajacy paznokiec w palcu i stan zapalny

Wrastajacy paznokiec w palcu stan zapalny

Do naszego gabinetu podologicznego w Warszawie bardzo często zgłaszają się pacjenci, u których problemem jest nie tylko wrastający paznokieć, ale przede wszystkim stan zapalny. Jest to bardzo częsta sytuacja, do której dochodzi zawsze wtedy, gdy zbagatelizujemy wrastanie paznokcia w tkankę. Z dnia na dzień płytka zaczyna się coraz głębiej wbijać, dochodzi do przerwania ciągłości naskórka oraz do powstania stanu zapalnego. Odpowiedzialne są za to bakterie, które naturalnie występują na naszym naskórku.

Do czego może doprowadzić nieleczony stan zapalny

W leczeniu wrastających paznokci najważniejsze jest to, że bardzo szybko dochodzi do powstania stanu zapalnego, a następnie do pojawienia się ropy. W takim przypadku najczęściej konieczne jest zastosowanie miejscowego antybiotyku, a czasem również kremu bakteriobójczego. Po wyleczeniu nie jesteśmy zmuszeni do chirurgicznego wycinania paznokci, jak większość osób uważa. Możemy wybrać niebolesną i mniej inwazyjną metodę, czyli założenie klamry. Taki zabieg możemy wykonać w gabinecie podologicznym. Wycinanie lub nawet całkowite ściąganie paznokcia to metoda, od której się już odchodzi, ponieważ dla pacjentów bardzo istotny jest komfort podczas leczenia oraz jak najszybszy powrót do pełni zdrowia.

Kiedy trzeba usunąć cały paznokieć?

W dzisiejszych czasach dobry lekarz stara się uniknąć konieczności całkowitego zdjęcia paznokcia. Taki zabieg wyłącza pacjenta z normalnego życia na kilka dni oraz wiąże się z koniecznością wykonywania precyzyjnych czynności higienicznych po zabiegu. Palec bez paznokcia jest trudny do utrzymania w sterylnej czystości, dlatego często dochodzi do zakażeń. Niestety są też takie sytuacje, w których zabieg ściągnięcia całego paznokcia jest bezwzględnie konieczny. Dzieje się tak mniej więcej w 5% przypadków, wtedy, gdy paznokieć jest już cały podminowany ropą, lub jest całkowicie zniszczony grzybicą.

Leczenie wrastających paznokci jest bardzo ważne. Im szybciej się na nie zdecydujemy, tym szansa na bezbolesne usunięcie problemu będzie większa. Długie zwlekanie z rozpoczęciem leczenia doprowadza do powstania stanu zapalnego, a nawet ropy, co może całkowicie uniemożliwić chodzenie.

[Głosów:12    Średnia:2.6/5]
Wrastajacy paznokiec w palcu i stan zapalny written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.6/5 - 12oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.