Wrastające paznokcie – Najczęściej zadawane pytania cz.1

Wrastające paznokcie

W dzisiejszym wpisie omówimy pytania, które są najczęściej zadawane naszym specjalistom. Zapraszamy do czytania!

1. Czy korekcja wrastających paznokci jest bolesna?

Najczęstszymi wątpliwościami dotyczącymi leczenia wrastających paznokci są kwestie związane z bólem. Zdecydowana większość pacjentów boi się dyskomfortu. Oczekują od nas udzielenia rzetelnych informacji oraz przeprowadzenia zabiegu tak, by ból był minimalny. Pacjenci, którym doskwiera problem wrastających paznokci, odczuwają nieustanny ból spowodowany wbijaniem się paznokcia w tkankę, dlatego z góry zakładają, że leczenie będzie równie bardzo nieprzyjemne. Jest to błędne założenie. Leczenie wrastających paznokci poprzez założenie klamry jest bezbolesną metodą. Pacjenci odczuwają natychmiastową ulgę i są zaskoczeni, że sam moment założenia klamry nic nie boli. Doświadczone ręce lekarzy podologów umożliwiają delikatne wykonanie zabiegu.

2. Jak wygląda zakładanie klamer drutowych?

Zakładanie klamer drutowych rozpoczynamy od doboru klamry do kształtu paznokcia. W brzegach paznokcia, pod płytką mocuje się haczyki od klamry. Należy ją nosić zazwyczaj około 12 miesięcy, chociaż również tę kwestię ustala się indywidualnie.

3. Czy zabieg trzeba powtarzać?

Tak, zabieg należy powtarzać. Klamrę zmieniamy co kilka tygodni, zazwyczaj co 1,5 lub 2 miesiące.

4. Jak długo trwa założenie klamry?

Założenie klamry jest czynnością bardzo precyzyjną i wymagającą zachowania skoncentrowanej uwagi. Zazwyczaj samego założenia klamry udaje się dokonać w ciągu od 30 do 60 minut, natomiast w naszym gabinecie zachęcamy do wykonania dodatkowo zabiegu pedicure. Decydując się na tę usługę, zyskujemy pewność, że stopa jest oczyszczona, a wszystkie pozostałe paznokcie są zdrowo wyprofilowane, co zapobiega ewentualnemu wrastaniu kolejnych paznokci. Założenie klamry wraz z zabiegiem pedicure trwa około 1,5 godziny.

5. Jaki efekt przynosi założenie klamry?

Główną zaletą założenia klamry jest natychmiastowa ulga, jaką odczuwa pacjent zaraz po założeniu klamry. Dotyczy to nawet najcięższych przypadków, w których stan zapalny jest bardzo rozległy. Kolejne zalety to kwestie lecznicze. Klamra nie jest tylko metodą łagodzenia skutków, a efektywnym sposobem leczenia. Paznokieć zaczyna rosnąć prosto, a jego szerokość zostaje skorygowana.

6. Kiedy należy rozpocząć leczenie wrastających paznokci?

Każdy wrastający paznokieć kwalifikuje się do rozpoczęcia leczenia. Osoby posiadające wystarczającą wiedzę medyczną zgłaszają się do gabinetów podologicznych już na samym początku, gdy problem jest ledwo widoczny i nie powoduje dyskomfortu. Najwięcej osób rozpoczyna leczenie w momencie odczuwania bólu przy dotknięciu paznokcia lub w momencie postępu schorzenia, gdy ból odczuwalny jest cały czas, nie tylko podczas chodzenia.

[Głosów:16    Średnia:2.4/5]
Wrastające paznokcie – Najczęściej zadawane pytania cz.1 written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.4/5 - 16oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.