Domowe sposoby na wrastające paznokcie

Domowe sposoby na wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie w początkowej fazie można wyleczyć domowymi sposobami. Dotyczy to tylko takich przypadków, w których nie występuje stan zapalny. Poniższe metody należy zastosować w celu złagodzenia uczucia dyskomfortu lub jako metody na tzw. przeczekanie 2-3 dni do wizyty w gabinecie podologicznym.

Na Ratunek Wrastającym Paznokciom – czyli domowe sposoby na wrastające paznokcie

1. Kąpiel w wodzie z mydłem

Wymoczenie stóp w wodzie z szarym mydłem (działanie antybakteryjne) lub z płatkami mydlanymi do prania to bardzo stary sposób łagodzenia dolegliwości związanych z wrastaniem paznokcia. Nogi należy wymoczyć przez 15-20 minut. Następnie należy osuszyć stopy i zdezynfekować miejsce, w którym wystąpił problem. Ewentualnie można spróbować bardzo delikatnie wsunąć kawałek waty pod wrastający paznokieć. W tren sposób unosimy paznokieć lekko do góry i uniemożliwiamy dalsze wrastanie. Paznokieć nie będzie się już wbijał w skórę, dzięki czemu uczucie dyskomfortu zostanie zlikwidowane. Watę należy wymieniać codziennie aż do momentu, w którym paznokieć na tyle urośnie, by wystawać poza palec. Odpowiednio długi paznokieć możemy obciąć, pamiętając o tym by dokonać tzw. obcięcia na prosto.

2. Kąpiel w solance

Można również przygotować solankę (roztwór wody z solą) i użyć ją do wymaczania problematycznej stopy. Ciepła woda zmiękcza skórę, a sól działa przeciwbakteryjnie i obkurczająco. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

3. Okład z lodu

Na obolałe miejsce należy przyłożyć okład z lodu i odczekać ok. 3 minut. Następnie należy zdezynfekować problematyczne miejsce i jeżeli jest to możliwe, to delikatnie wyciąć wrastający paznokieć. Na samym końcu zabiegu można wykonać bandaż w postaci gazika nasączonego wodą utlenioną lub chusteczki typu Leko.

Stosując te metody, uśmierzysz ból i dyskomfort związany z wrastającym paznokciem oraz zahamujesz proces wrastania. Pomimo zastosowania domowych metod powinieneś w najbliższym czasie udać się do podologa w celu skonsultowania problemu.

[Głosów:68    Średnia:2.8/5]
Domowe sposoby na wrastające paznokcie written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.8/5 - 68oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.