Preparaty na wrastające paznokcie – subiektywny przegląd

Preparaty na wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie należy poddać specjalistycznemu leczeniu w gabinecie podologicznym. Jednak przed wizytą u specjalisty można złagodzić ból spowodowany wbijaniem się paznokcia w tkankę, poprzez zastosowanie preparatów aptecznych. Co warto kupić?

Dlaczego wrastające paznokcie trzeba leczyć u specjalisty?

Wrastające paznokcie to problem bardzo złożony, który w dużej części ma swoje podłoże w genetyce. To osobnicze uwarunkowania decydują o torze wzrostu paznokcia, czyli o tym czy będzie rosnąć poprawnie, czy będzie się wbijał w boczny wał paznokcia. Domowymi sposobami nie wyleczymy problemu, ale możemy odczuć ulgę w bólu. Preparaty na wrastające paznokcie dostępne w aptekach bez recepty przede wszystkim zmiękczają płytkę paznokcia, by siła wrzynania się jej w tkankę była o wiele mniejsza. Leczenie wrastania w gabinecie podlogicznym, w przeciwieństwie do domowych sposobów, nie skupia się na łagodzeniu skutków, ale na usuwaniu przyczyny. Najpopularniejszą i najbardziej skuteczną profesjonalną metodą jest założenie klamry, która zmienia tor wzrostu paznokcia i zapobiega ponownemu wbijaniu się.

Subiektywny przegląd skutecznych preparatów na wrastające paznokcie

Od preparatów na wrastające paznokcie dostępnych bez recepty w aptekach nie możemy wymagać zbyt wiele. Ich rola sprowadza się do zmiękczenia płytki paznokcia i ewentualnie zmniejszenia stanu zapalnego.

TO – płyn na wrastające paznokcie

Płyn na wrastające paznokcie skutecznie zmiękcza płytkę i zmniejsza dyskomfort. Należy go nakładać na suche i czyste stopy, nawet kilka razy dziennie. Miejscem aplikacji jest nie tylko sam paznokieć, ale również naskórek.

Żel na wrastające paznokcie

Preparat zmiękcza twarde i ostre brzegi paznokcia, pomaga doprowadzić paznokcie i palce stóp do stanu normalnego oraz szybko redukuje uczucie dyskomfortu. Żel posiada odpowiednią konsystencję, dzięki której dobrze przylega do miejsca aplikacji. Zawiera aplikator, który umożliwia precyzyjne nałożenia wymaganej ilości preparatu. Sposób użycia żelu jest bardzo prosty – wystarczy odciągnąć skórę od paznokci, a w otrzymaną szczelinę zaaplikować środek.

Spray dezynfekujący skórę

Różnego rodzaju środki dezynfekujące skórę są bardzo pomocne w leczeniu wrastających paznokci. Pomagają odkazić naskórek, który często jest uszkodzony i stanowi doskonałe miejsce do wniknięcia groźnych bakterii. Walcząc z tą przypadłością, powinniśmy jak najczęściej odkażać problematyczne miejsce, by nie doprowadzić do rozwoju infekcji.

[Głosów:13    Średnia:2.5/5]
Preparaty na wrastające paznokcie – subiektywny przegląd written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.5/5 - 13oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.