Skuteczne odkażanie narzędzi rotacyjnych dzięki płynowi dezynfekującemu Omnidrill!

Skuteczne odkażanie narzędzi rotacyjnych dzięki płynowi dezynfekującemu Omnidrill!

Każdy profesjonalny gabinet musi być zaopatrzony w skuteczne środki dezynfekujące. Jeśli zależy nam nie tylko na odkażaniu standardowych narzędzi, ale i tych wykonanych z wrażliwych tworzyw, powinniśmy zastanowić się nad zakupem nowoczesnego roztworu dezynfekującego, jakim jest preparat Omnidrill. Odznacza się on szerokim spektrum działania oraz formułą bezpieczną dla środowiska naturalnego. Ten środek czyszczący znalazł wielu zwolenników, dzięki szybkiemu działaniu, które zapewnia sterylność oraz nieskazitelną czystość w gabinecie.

Preparat jest dostępny w dwóch wariantach o różnej pojemności – dwu- lub dziesięciolitrowej butelce, która starcza na dłuższy czas.

Zastosowanie preparatu Omnidrill

Tego rodzaju środek nadaje się do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych oraz czyszczenia urządzeń rotacyjnych i obrotowych takich, jak np. gumki polerskie. Omnidrill odznacza się wysoką skutecznością mikrobiologiczną – działa na prątki gruźlicy, drożdżaki, grzyby, bakterie oraz wirusy posiadające osłonę, czyli HCV, HBV oraz HIV.

Sposób postępowania

Płyn Omnidrill jest gotowym do użycia roztworem. Wszelkie narzędzia stomatologiczne trzeba całkowicie zanurzyć w lekko rozcieńczonym preparacie. Po 15 minutach oddziaływania, instrumenty lekarskie należy przepłukać wodą i dokładnie wysuszyć.

Uwaga! Roztworu Omnidrill nie wolno mieszać z innymi środkami czyszczącymi lub odkażającymi.

Zalety płynu dezynfekującego:

 • nadaje się do dezynfekcji narzędzi wykonanych z tworzyw wrażliwych takich, jak gumki polerskie, aluminiowe narzędzia i wiertła z ceramiki, diamentów oraz twardych metali,
 • ma przyjemny zapach,
 • chroni narzędzia przed korozją,
 • krótki czas działania – 15 minut,
 • można go stosować w myjkach ultradźwiękowych,
 • nie zawiera aldehydu i fenolu,
 • jest bezpieczny dla środowiska,
 • nie wymaga szczególnych wymagań co do sposobu przechowywania,
 • produkt nie ulega samozapłonowi,
 • nie stwarza zagrożenia wybuchem, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny,
 • przy prawidłowym i zgodnym z przeznaczeniem użytkowaniu płyn Omnidrill nie powoduje żadnych skutków szkodliwych dla zdrowia.

Postępowanie w przypadku pierwszej pomocy i niezamierzonego uwolnienia preparatu do środowiska

W przypadku długotrwałego wdychania preparatu należy jak najszybciej dostarczyć świeżego powietrza, a w razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości trzeba wezwać lekarza. Omnidrill ogólnie nie działa drażniąco na skórę, dzięki czemu nie ma zagrożenia przy kontakcie środka dezynfekującego ze skórą. W razie kontaktu z oczami powinno się je płukać z otwartymi powiekami pod bieżącą wodą przez kilka minut. Natomiast w przypadku połknięcia preparatu Omnidrill nie wolno wywoływać wymiotów. Jeśli wystąpią jakiekolwiek dolegliwości po spożyciu roztworu, trzeba zasięgnąć porady lekarza.

Postępowanie na wypadek niezamierzonego uwolnienia płynu do środowiska zakłada konieczność rozcieńczenia go dużą ilością wody w celu zminimalizowania skutków działania. Nie można także dopuścić do przeniknięcia preparatu do wód gruntowych, powierzchniowych oraz do kanalizacji. Wyciek roztworu dezynfekującego można zebrać za pomocą środków pochłaniających ciecz, takich jak: trociny, piasek, materiał wiążący kwasy lub ziemia okrzemkowa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie firmy oferującej materiały i produkty medyczne Solomedica.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]
Skuteczne odkażanie narzędzi rotacyjnych dzięki płynowi dezynfekującemu Omnidrill! written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen3.5/5 - 4oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.