Laser na wrastające paznokcie?

Laser na wrastające paznokcie

Pacjenci gabinetów podologicznych od niedawna mogą skorzystać z nowej metody leczenia wrastający paznokci przy użyciu lasera. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, czy warto z niej skorzystać, czy lepiej pozostać przy znanych klamrach.

Laser czy klamra korygująca na wrastające paznokcie?

Jeżeli jesteś naszym stałym czytelnikiem, to o metodzie leczenia wrastających paznokci przy użyciu korygującej klamry, na pewno wiesz już wiele. Jest to metoda bardzo szybka, bezbolesna, doskonała nawet do bardzo ciężkich przypadków, a co najważniejsze… lecznicza. Klamra zmienia tor wzrostu paznokcia na poprawny, zdrowy, dzięki czemu nie dochodzi do nawrotu problemu. Dodatkowo jest stosunkowo tanią metodą leczenia.

Laser na wrastające paznokcie

W przypadku leczenia metodą laserową musimy się liczyć z większym kosztem. Cena jest nawet 5 razy wyższa. Czas wykonania zabiegu jest podobny. W metodzie laserowej korekcji ulega wał paznokciowy, a nie sam paznokieć. Tor wzrostu płytki nie zostanie zmieniony na zdrowszy, bardziej poprawny. Zabieg polega na usunięciu części wału paznokciowego przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Takie usunięcie wału paznokcia umożliwia swobodny wzrost płytki, ale nie zmienia jej toru. Kolejną negatywną kwestią w tej metodzie jest to, że po zabiegu pacjent powinien przez kilka dni siedzieć z uniesioną nogą, aby zminimalizować dolegliwości i zapobiec ewentualnemu przekrwieniu palucha. Warto też zwrócić uwagę na to, że korekcja wrastającego paznokcia laserem jest z założenia zabiegiem bezbolesnym, ale żeby rzeczywiście tak było, to najpierw należy zastosować miejscowe znieczulenie. Zwolennicy tej metody twierdzą, że jest ona bezinwazyjna. Naszym zdaniem tak nie jest. Szczególnie wtedy, gdy porównamy ją do założenia klamry, gdzie rzeczywiście nie ingerujemy żadnymi zmianami w tkankach, ani nawet podaniem znieczulenia w zastrzyku. W związku z tym, jeżeli boisz się bólu, nie możesz sobie pozwolić na kilkudniową rekonwalescencję oraz nie chcesz wydać na to fortuny, to zdecyduj się na założenie klamry np. w naszym gabinecie podologicznym w Warszawie. Korekcja przy użyciu klamry jest metodą znaną, bezbolesną, tanią i bezpieczną.
W celu umówienia się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny i rezerwację dogodnego terminu.

[Głosów:48    Średnia:2.6/5]
Laser na wrastające paznokcie? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.6/5 - 48oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.