Jak dbać o paznokcie na co dzień?

Jak dbać o paznokcie

Prawidłowe dbanie o paznokcie jest jedyną drogą do skutecznego zapobiegania wielu chorobom. Wrastające paznokcie, grzybica, łamliwość płytki to najczęściej spotykane problemy, które realne pogarszają jakość życia. Jak dbać o paznokcie każdego dnia, by zawsze zachwycały nas pięknym wyglądem, zdrowiem i siłą?

Jak dbać o paznokcie w domu?

Przede wszystkim należy wyposażyć swoją kosmetyczkę w dobre przyrządy i kosmetyki, które poprawią stan naszych dłoni, nie niszcząc płytki. Podstawowym błędem popełnianym przez wiele osób jest używanie metalowych pilniczków, które drastycznie ścierają płytkę paznokcia, doprowadzając do jej rozwarstwiania się. Zamiast tego należy używać pilniczków papierowych lub kamiennych, które opiłowują bardzo delikatnie, nie przegrzewają płytki, nie pozostawiają w niej mikroskopijnych ubytków.

Należy również zwrócić uwagę na technikę obcinania. Poprawnie obcięte paznokcie nie doprowadzą do wrastania płytki, czyli niezwykle bolesnego problemu, który można skuteczne wyleczyć jedynie w gabinecie podologicznym. Należy obcinać paznokcie na prosto, szczególne u stóp. Nadawanie płytce formy półokrągłej bardzo często doprowadza do wbijania się jej w tkankę, czyli właśnie do wystąpienia problemu wrastających paznokci.

Każdy z nas powinien również zwrócić uwagę na pielęgnację skórek. Należy unikać wycinania ich za pomocą metalowych cążek. Taki zabieg powinien wykonywać profesjonalista, ponieważ niedoświadczona ręka może doprowadzić do uszkodzenia macierzy paznokcia, co spowoduje wzrost zdeformowanej i uszkodzonej płytki. W warunkach domowych należy skupić się wyłącznie na odsuwaniu skórek drewnianym patyczkiem. Efekt może być naprawdę dobry – wystarczy, że na chwilę przed zabiegiem naniesiemy na skórkę zmiękczający żel. Jeżeli pomimo skrupulatnego wykonywania takich zabiegów nadal uznamy, że skórki wymagają wycięcia, to warto zlecić wykonanie tej czynności doświadczonej kosmetyczce lub udać się do gabinetu podologicznego.

Przynajmniej raz na jakiś czas należy zafundować paznokciom u nóg i u rąk odpowiednie odżywienie. Warto stosować odżywki w formie lakierów lub kremy do rąk i stóp, które zawierają odżywcze oleje, witaminę E, wyciągi z naturalnych roślin. Równie ważne jest stałe kontrolowane stanu paznokci, szczególnie u stóp. W ten sposób możemy w porę zaważyć wrastający paznokieć i podjąć szybkie leczenie w gabinecie podologicznym.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
Jak dbać o paznokcie na co dzień? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen3.5/5 - 2oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.