Pierwsze objawy wrastania paznokcia

Zanokcica

Profesjonaliści są w stanie bardzo szybko rozpoznać początek wrastania paznokcia. Dzięki temu mogą rozpocząć leczenie, które będzie szybsze i niezwykle skuteczne. Chcielibyśmy, by każdy z naszych czytelników również posiadał taką umiejętność. W ten sposób uniknąłby bólu i ewentualnych powikłań. Szybko rozpoznany problem to gwarancja sukcesu.

W dzisiejszym wpisie dokładnie omówimy początki wrastania paznokcia. Dzięki temu każdy z Was będzie mógł szybko zareagować i powrócić do zdrowia w ekspresowym tempie. Zapraszamy do lektury!

Wrastające paznokcie to bardzo popularny problem, który dotyka większość społeczeństwa. Główną przyczyną jest noszenie źle dobranego obuwia i czynniki genetyczne. Jeżeli wybraliśmy taki model butów, który jest zbyt ciasny w noskach i do tego wykonany ze sztucznego materiału, to mamy dużą szansę na pojawienie się problemu. W „plastikowych” butach nogi bardzo szybko się pocą, co stanowi doskonałe warunki do tego, by nawet najmniejszy uraz się nie zagoił i został zakażony.

Pierwsze objawy wrastania paznokcia

Podczas codziennej kąpieli warto kontrolować stan swoich stóp. W momencie ciągłego drażnienia wału paznokciowego przez wbijający się paznokieć dochodzi do pojawienia się stanu zapalnego, a następnie bólu. W tej chwili powinniśmy udać się do gabinetu podologicznego, ponieważ w ciągu nawet jednego dnia może dojść do pojawienia się zaczerwienienia i bólu. Wtedy bardzo szybko zacznie wytwarzać się ziarnina, czyli nowa tkanka, która umiejscawia się w okolicy rany. Potocznie nazywana „dzikim mięsem”, ponieważ dokładnie tak wygląda. W wyniku chodzenia dochodzi do kolejnych urazów ziarniny, co wiąże się z szybkim natężeniem odczuwanego bólu. Niestety najczęściej dopiero w tym momencie pacjenci zgłaszają się do specjalisty, a mogliby to zrobić już o wiele wcześniej. Następnym etapem jest infekcja i narastające objawy zapalne, czasami obejmujące cały palec. Ból jest już na tyle duży, że realnie utrudnia chodzenie. Tak wygląda cały proces wrastania paznokcia. Można go zahamować w każdym momencie – wystarczy udać się do specjalisty w celu założenia klamry na wrastające paznokcie.

Jeżeli zauważysz problem bardzo szybko, jeszcze przed powstaniem ziarniny, to możesz skorzystać z domowych sposobów łagodzenia bólu, o których pisaliśmy tutaj. Dobrym pomysłem będzie również wykonanie domowego tamponowania paznokcia, o którym również pisaliśmy w poprzednim wpisie. Pomimo tego wizyta u podologa będzie konieczna. Wrastający paznokieć sam się nie wyleczy.

[Głosów:30    Średnia:2.8/5]
Pierwsze objawy wrastania paznokcia written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.8/5 - 30oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.