Ortonyksja. Co to jest?

Ortonyksja

Ortonyksja to niezwykle skuteczna terapia, którą stosuje się w przypadku wrastających paznokci. Wykonują ją wykwalifikowani specjaliści w gabinetach podologicznych. Ogólnie rzecz ujmując, jest to dziedzina nauki, która zajmuje się terapią paznokci przy użyciu klamer.

Dzięki zastosowaniu klamer korygujących możemy przywrócić paznokciom prawidłowy i zdrowy kształt oraz uniemożliwić im ponowne wrastanie w skórę. Bezbolesna i nieinwazyjna ortonyksja przynosi trwałe i zadowalające efekty! Warto wspomnieć, że założenie klamry nie boli i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji.

Kształt klamry dobiera się indywidualnie do kształtu płytki paznokcia oraz stopnia zaawansowania problemu.

Rodzaje klamr:

Klamra COMBiped

Klamra COMBiped jest klamrą jednoczęściową, która dostępna jest w różnych twardościach, dzięki czemu możemy indywidualnie dopasować najlepszą klamrę do konkretnej osoby. Zazwyczaj stosujemy klamrę COMBiped u pacjentów wrażliwych, u których zdiagnozowaliśmy paznokcie wrastające i wkręcające się. Równie często stosujemy ją w tzw. cięższych przypadkach, czyli u osób, które przeszły chirurgiczne operacje paznokcia.

Klamra PODOFIX

Klamra PODOFIX jest również klamrą jednoczęściową, która sprawdza się szczególnie tam, gdzie występuje uczulenie na metal zakładany pod krawędź paznokcia lub jeśli założenie haczyka innej klamry pod paznokieć nie jest możliwe. Taka klamrę wybieramy również dla osób, które są wrażliwe i mają stosunkowo małe paznokcie. Wykonana jest z nierdzewnej stali chirurgicznej i można ją bardzo szybko założyć. Może być stosowana bez względu na stan paznokcia.

Klamra 3TO

Klamra 3TO wykonana jest ze stali chirurgicznej. Jest to klamra „pracująca” z płytką paznokcia. Składa się z 3 części i można ją stosować również do mocno wrośniętych paznokci. Bardzo często stosuje się ją w przypadku tzw. półokrągłych paznokci.

Dobór konkretnego rodzaju klamry należy do lekarza podologa, ponieważ tylko on potrafi w pełni ocenić jaki model najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Warto jednak pamiętać, że każda klamra jest bezbolesna w zakładaniu oraz w późniejszym użytkowaniu. Bez względu na to, jaka klamra będzie zalecana w Twoim przypadku, to możesz być pewien, że ulgę odczujesz natychmiast. Warto pamiętać, że zakładanie klamr na wrastające paznokcie to doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych.

[Głosów:12    Średnia:2.5/5]
Ortonyksja. Co to jest? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.5/5 - 12oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.