Wiele osób zadaje pracownikom naszego gabinetu podologicznego pytania dotyczące przebiegu zabiegu zakładania klamry na paznokieć. Zapewne wiąże się to z pewnymi obawami i wątpliwościami ze strony pacjentów. Rozumiemy to, dlatego w dzisiejszym wpisie chcielibyśmy opowiedzieć, jak przebiega taki zabieg. Dowiedzą się Państwo, co będziemy robić krok po kroku, aby uzyskać pożądany efekt w postaci wyleczenia paznokcia i ukojenia bólu. Niektóre kroki mogą być stosowane zamiennie lub możemy z nich zrezygnować – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danego przypadku. Poniżej przedstawiamy wyłącznie zarys przebiegu wizyty w naszym gabinecie.
Krok 1 – wywiad
Na samym początku wizyty podolog przeprowadza z pacjentem wywiad, podczas którego chce przede wszystkim uzyskać informację, w którym miejscu palca ból jest najbardziej odczuwalny. Następnie ogląda paznokieć i diagnozuje stopień zaawansowania problemu.
Krok 2 – dezynfekcja
Przy pomocy specjalnego preparatu w sprayu dokonujemy dezynfekcji palca lub całej stopy, jeżeli pacjent życzy sobie, abyśmy wykonali również profesjonalny pedicure obydwu stóp. Pacjenci, którzy rezygnują z tej usługi muszą wiedzieć, że sam palec, w który wrasta paznokieć, i tak będzie musiał zostać dokładnie oczyszczony przed założeniem klamry.
Krok 3 – pedicure
Następnie wykonujemy pedicure leczniczy chorego palca lub całej stopy. Polecamy korzystanie z tej drugiej opcji, aby byli Państwo w pełni zadowoleni z wyglądu swoich stóp.
Krok 4 – dobór klamry
Specjalista dokonuje doboru klamry – rodzaju, modelu i wielkości. Następnie wymierza długość klamry, a konkretniej jej ramienia i przycina klamrę na odpowiednią długość.
Krok 5 – założenie klamry
Następuje założenie klamry, począwszy od miejsc jej zaczepu. Następnie dokonuje się skręcenia klamry, dzięki któremu otrzymujemy odpowiednią długość naciągu.
Krok 6 – żelowanie
Na samym końcu zabiegu dokonujemy tzw. żelowania. Robimy to po to, by klamra nie zaciągała rajstop lub skarpetek. W tym celu żelujemy tylko naciąg klamry. Używamy do tego specjalnego żelu przeznaczonego właśnie do takiego zabiegu. Preparat posiada specjalnie opracowany skład bogaty w m.in. substancję przeciwgrzybiczą. Zamiast żelu można stosować również akryl. Zażelowany paznokieć utwardzamy w lampie UV.
Po wykonaniu zabiegu należy odczekać 3-4 tygodnie i przyjść ponownie do naszego gabinetu w celu zdiagnozowania, czy leczenie przebiega poprawnie. Nasi specjaliści skontrolują, czy klamra odpowiednio podniosła paznokieć i czy teraz rośnie on we właściwym kierunku oraz wymienią naciąg klamry.
Podolog może zalecić wykonywanie w domu tzw. tamponowania, o którym opowiemy Państwu w kolejnym wpisie. Zapraszamy!
Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!