Jak przebiega zabieg zakładania klamry na wrastający paznokieć?

klamra na wrastające paznokcie

Wiele osób zadaje pracownikom naszego gabinetu podologicznego pytania dotyczące przebiegu zabiegu zakładania klamry na paznokieć. Zapewne wiąże się to z pewnymi obawami i wątpliwościami ze strony pacjentów. Rozumiemy to, dlatego w dzisiejszym wpisie chcielibyśmy opowiedzieć, jak przebiega taki zabieg. Dowiedzą się Państwo, co będziemy robić krok po kroku, aby uzyskać pożądany efekt w postaci wyleczenia paznokcia i ukojenia bólu. Niektóre kroki mogą być stosowane zamiennie lub możemy z nich zrezygnować – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danego przypadku. Poniżej przedstawiamy wyłącznie zarys przebiegu wizyty w naszym gabinecie.

Krok 1 – wywiad

Na samym początku wizyty podolog przeprowadza z pacjentem wywiad, podczas którego chce przede wszystkim uzyskać informację, w którym miejscu palca ból jest najbardziej odczuwalny. Następnie ogląda paznokieć i diagnozuje stopień zaawansowania problemu.

Krok 2 – dezynfekcja

Przy pomocy specjalnego preparatu w sprayu dokonujemy dezynfekcji palca lub całej stopy, jeżeli pacjent życzy sobie, abyśmy wykonali również profesjonalny pedicure obydwu stóp. Pacjenci, którzy rezygnują z tej usługi muszą wiedzieć, że sam palec, w który wrasta paznokieć, i tak będzie musiał zostać dokładnie oczyszczony przed założeniem klamry.

Krok 3 – pedicure

Następnie wykonujemy pedicure leczniczy chorego palca lub całej stopy. Polecamy korzystanie z tej drugiej opcji, aby byli Państwo w pełni zadowoleni z wyglądu swoich stóp.

Krok 4 – dobór klamry

Specjalista dokonuje doboru klamry – rodzaju, modelu i wielkości. Następnie wymierza długość klamry, a konkretniej jej ramienia i przycina klamrę na odpowiednią długość.

Krok 5 – założenie klamry

Następuje założenie klamry, począwszy od miejsc jej zaczepu. Następnie dokonuje się skręcenia klamry, dzięki któremu otrzymujemy odpowiednią długość naciągu.

Krok 6 – żelowanie

Na samym końcu zabiegu dokonujemy tzw. żelowania. Robimy to po to, by klamra nie zaciągała rajstop lub skarpetek. W tym celu żelujemy tylko naciąg klamry. Używamy do tego specjalnego żelu przeznaczonego właśnie do takiego zabiegu. Preparat posiada specjalnie opracowany skład bogaty w m.in. substancję przeciwgrzybiczą. Zamiast żelu można stosować również akryl. Zażelowany paznokieć utwardzamy w lampie UV.

Po wykonaniu zabiegu należy odczekać 3-4 tygodnie i przyjść ponownie do naszego gabinetu w celu zdiagnozowania, czy leczenie przebiega poprawnie. Nasi specjaliści skontrolują, czy klamra odpowiednio podniosła paznokieć i czy teraz rośnie on we właściwym kierunku oraz wymienią naciąg klamry.

Podolog może zalecić wykonywanie w domu tzw. tamponowania, o którym opowiemy Państwu w kolejnym wpisie. Zapraszamy!

[Głosów:42    Średnia:2.6/5]
Jak przebiega zabieg zakładania klamry na wrastający paznokieć? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.6/5 - 42oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.