Leczniczy pedicure. Sprawdź, kiedy trzeba wykonać?

Leczniczy pedicure

Pedicure medyczny, leczniczy, specjalistyczny to zabieg, który możesz wykonać w każdym gabinecie podologicznym. Różni się on zasadniczo od popularnego zabiegu pedicure, który możesz wykonać w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Jeżeli chcesz wiedzieć, kiedy należy zdecydować się na specjalistyczny zabieg zamiast tradycyjnego, to zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Kiedy należy wykonać leczniczy pedicure?

Leczniczy pedicure to pojęcie dość rozległe, które obejmuje szeroki wachlarz zabiegów specjalistycznej pielęgnacji stóp. Taki zabieg stosuje się w celu usunięcia zmian uniemożliwiających naturalne, zdrowe i bezbolesne poruszanie się. Pedicure leczniczy powinniśmy wykonać wtedy, gdy potrzebujemy zrobić coś więcej niż tylko przyciąć paznokcie, złuszczyć naskórek i nałożyć lakier.

Pedicure medyczny zwalcza takie uciążliwe problemy jak:

  • wrastające paznokcie
  • pękające pięty
  • modzele
  • odciski
  • haluxy

Kolejność wymienionych problemów nie jest przypadkowa, bowiem do gabinetów podologicznych najczęściej przychodzą osoby cierpiące z powodu wrastających paznokci, które wbijają się bezpośrednio w skórę i powodują silny i uciążliwy ból. Wrastające paznokcie leczy się przy pomocy klamry, która nadaje im nowy, zdrowy tor wzrostu. Leczenie jest w zasadzie bezbolesne.

Kolejnym popularnym problemem są pękające pięty, które bardzo szpecą stopy. Najwięcej osób z tym problemem przychodzi do naszego gabinetu podologicznego w Warszawie z początkiem każdego lata. Zbliżające się wakacje wymagają od nas noszenia lekkiego obuwia, które zazwyczaj odsłania pękające pięty. Na szczęście problem można rozwiązać podczas zaledwie jednej wizyty. Pękające pięty w poważnym stadium zaawansowania nazywane są jako rozpadliny. Są to pęknięcia naskórka sięgające aż do skóry właściwej.

Równie częstym problemem są modzele i odciski, które zazwyczaj pojawiają się podczas długiego stania lub chodzenia w niewygodnym obuwiu. Na szczęście również ten problem można szybko rozwiązać w gabinecie podologicznym.

Czy pedicure leczniczy jest bardzo drogi?

Pedicure leczniczy wykonywany jest w podobnej lub nieco wyższej cenie do tradycyjnego zabiegu. Główną jego zaletą jest to, że uzyskujemy efekt leczniczy, a nie tylko kosmetyczny. Nasze samopoczucie się poprawia, zaczynamy chodzić z większą swobodą i lekkością.

W jakim wieku można zrobić pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy można zrobić w sadzie w każdym wieku. W naszym gabinecie podologicznym bardzo często pojawiają się osoby w podeszłym wieku, jak i bardzo młode. W przypadku tej pierwszej grupy pacjentów warto zwrócić uwagę na wyposażenie gabinetu, a przede wszystkim na fotel, który powinien być wyjątkowo wygodny i „plastyczny”, czyli powinien posiadać funkcje dopasowujące się do wymagań klienta. Osoby starsze często narzekają na problemy ortopedyczne, dlatego pobyt w gabinecie podologicznym powinien być dla nich przede wszystkim przyjemny.

[Głosów:3    Średnia:4/5]
Leczniczy pedicure. Sprawdź, kiedy trzeba wykonać? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen4/5 - 3oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.