Najczęściej wymieniane zalety jogi

zalety jogi

Korzyści jogi może być sporo, od fizycznych po psychiczne. Jest to bowiem forma aktywności, która nie musi stanowić dużego ryzyka, a dodatkowo ćwiczyć można zacząć samodzielnie w domu. Warto więc poznać najczęściej wymieniane zalety jogi, które mogą pomóc nam w decyzji o rozpoczęciu praktyki.

Poprawa postawy ciała dzięki jodze

Wśród głównych zalet jogi znajduje się regulacja postawy naszego ciała. Ćwiczenia proponowane podczas sesji, jak każda aktywność fizyczna, potrafią przynieść wiele zalet. Jednak zalety uprawiania jogi biorą się w dużej mierze z tego, iż odpowiednią pozycję należy utrzymywać dłużej podczas ćwiczeń. Dzięki regularnym powtórzeniom wybranych pozycji nasze ciało może się niejako przyzwyczaić do poprawnej postawy, która definiowana jest przez wybraną pozycję. Wszystkie korzyści jogi może i nie będą widoczne zaraz po pierwszej sesji, ale z czasem efekty powinny się pokazać. Nie da się jednak ukryć, że sumienna praca w końcu da efekty, a to jak joga wpływa na sylwetkę, sprawdzisz na Joga.info.pl, gdzie dostępne są również porady dotyczące tego, jak zacząć praktykę.

Joga redukuje stres

W odróżnieniu od efektów fizycznych, efekty psychiczne jogi mogą ukazać się o wiele szybciej. Jest to bowiem to, na czym polega joga, a mianowicie osiągnięcie równowagi mentalnej. Ćwiczenia oddechowe oraz mantry mogą pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie podczas ćwiczeń.

Równocześnie joga może być po prostu chwilą wytchnienia dla umysłu. Zagwarantowanie sobie podobnej bezpiecznej przestrzeni myśli, może dać wystarczająco dużo czasu na zrelaksowanie naszego umysłu. W tym wypadku zalety uprawiania jogi będą opierały się na możliwości przekierowania negatywnych emocji i stresu poza nasz organizm i świadomość.

Lepsza koordynacja ruchowa

Należy również pamiętać, że przy częstym praktykowaniu ćwiczeń, zalety uprawiania jogi mogą okazywać się w lepszej koordynacji ruchowej. Joga jest bowiem ćwiczeniem cierpliwości i równowagi fizycznej oraz psychicznej.

Wypracowanie w sobie odpowiedniego stanu skupienia może więc dać efekty w postaci lepszego panowania nad własnym ciałem i odruchami.

Uczucie odprężenia, które zawdzięczamy jodze

Jednak poczucie spokoju i odprężenia to jedne z ważniejszych zalet uprawiania jogi. Oczywiście odczuwania spokoju i wyczuwania odprężenia również należy się nauczyć, ale przy zaangażowaniu w ćwiczenia, efekty powinny być wyraźnie widoczne. Ćwiczenie skupienia oraz cierpliwości może wyczulić człowieka na drobne zmiany i bodźce, których w natłoku myśli nie zauważał. Pomocne mogą się tu okazać ćwiczenia oddechowe, które między innymi redukują ilość bodźców, na których mamy się skupiać.

Zastosowanie podobnych technik może być jedną z metod na upust stresu, a tym samym zwiększenie uczucia odprężenia przez ciało i psychikę.

Zalet uprawiania jogi może być oczywiście więcej, ale aby mobilizacją do tego, aby zacząć ćwiczyć, mogą być te najprostsze i najczęściej wymieniane. Jeśli szukamy w naszym życiu drogi do poprawy postawy ciała, redukcji stresu, poprawy koordynacji ruchowej czy zwiększenia uczucia odprężenia, warto rozważyć podjęcie ćwiczeń jogi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Najczęściej wymieniane zalety jogi written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.