Leczenie wrastających paznokci metodą Arkady

feet-1897731_1920-(1)

Wrastające paznokcie to jeden z częstszych powodów wizyty w gabinecie podologicznym. Problem może wydawać się błahy, jednak jeśli go nie rozwiążemy, może doprowadzić do trudności w chodzeniu czy infekcji.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Przyczyn wrastania paznokci jest kilka. Najczęstszą jest nieprawidłowe obcinanie paznokci. Należy pamiętać o tym, aby paznokcie u stóp obcinać prosto (nie zaokrąglać) i nie wycinać za bardzo ich brzegów. Czasem wrastanie paznokci ma podłoże genetyczne i można ten problem dziedziczyć po krewnych. Kolejnym powodem występowania tego schorzenia jest noszenie nieodpowiedniego obuwia. Pamiętajmy o tym, że buty muszą być wygodne, nie mogą być ciasne, zbyt wąskie, za małe czy obcas zbyt wysok,i bo to skutkuje późniejszymi problemami ze stopami. Na wrastanie paznokci są też bardziej narażone osoby z nadwagą lub po przebytym urazie palca.

Leczenie wrastających paznokci

Jeśli już pojawi się problem z wrastającym paznokciem, trzeba poprosić o pomoc specjalistę i odwiedzić gabinet podologiczny. Podolog obejrzy dokładnie stopy i przedstawi możliwe metody leczenia. Wrastający paznokieć wrocław najczęściej leczy się metodą kostki Arkady lub poprzez założenie klamry ortonyksyjnej.

Czym jest kostka Arkady?

Kostka Arkady to innowacyjna metoda leczenia wrastających paznokci. Polega ona na założeniu na zdeformowany paznokieć specjalnego urządzenia (tzw. kostka), które posiada różne haczyki, łopatki i inne elementy umożliwiające podniesienie paznokcia i jego wyprostowanie. Na podniesiony paznokieć nakłada się masę akrylową, która będzie go utrzymywać w prawidłowej pozycji i nada odpowiedni tor wzrostu. Kostka Arkady to bardzo skuteczna metoda leczenia wrastających paznokci. Po zastosowaniu tej metody efekt jest trwały, a ryzyko ponownej deformacji paznokcia się zmniejsza. Podolodzy często stosują metodę kostki Arkady, ponieważ w przeciwieństwie do klamer, zabieg trwa jedynie 30-40 minut, a przynosi niemal natychmiastową ulgę i dodatkowo poprawia wygląd paznokcia.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
Leczenie wrastających paznokci metodą Arkady written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen4.5/5 - 2oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.