Bolesne i uciążliwe – wrastające paznokcie zagrożeniem dla zdrowia stóp

fotolia_135728081_subscription_monthly_m

Wzrastająca świadomość istoty dbania o stan stóp generuje wzrost wiedzy o najczęstszych problemach, jakie mogą dotykać ten obszar ludzkiego ciała. Wyjątkowo niekomfortową i utrudniającą codzienne funkcjonowanie przypadłością są wrastające paznokcie – Warszawski gabinet podologiczny staje się odpowiedzią na podobne problemy, oferując kompleksową terapię. Czy można skutecznie wyleczyć wrastające paznokcie i jakie metody oferuje współczesna podologia?

Wrastające paznokcie Warszawa – jak objawia się ta dolegliwość?

O wspomnianej dolegliwości można mówić, gdy boczna krawędź paznokcia zaczyna wrastać w przylegającą do niej skórkę. Początkowo stan ten generuje wyłącznie dyskomfort, jednak z czasem pojawia się ból i stan zapalny, który może stać się przyczyną trudności z chodzeniem. Z tego względu wrastające paznokcie powinny być poddane specjalistycznemu leczeniu. Podolog, który leczy wrastające paznokcie w Warszawie to jedyna skuteczna alternatywa.

Specjalista posiada bowiem szereg narzędzi, które pozwalają przywrócić prawidłowy stan paznokci, korygując kierunek ich wzrostu oraz niwelując przykre symptomy i dyskomfort.

Kostka Arkady – efektywna walka z wrastaniem paznokci

Dzięki kostce Arkady ból i dyskomfort niwelowane są już podczas pierwszej wizyty, a dodatkową korzyścią zastosowania tej metody, jest natychmiastowe przywrócenie estetyki paznokci. Palec, w którym znajduje się wrastający paznokieć, zostaje umieszczony w specjalnym urządzeniu, w którym przy użyciu profesjonalnych łopatek i haczyków odbywa się korekcja kształtu paznokcia. Efekty są szybkie i długotrwałe, jednak niezbędne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, ordynowanych przez podologa.

Klamry na wrastające paznokcie

Innym sposobem leczenia omawianej przypadłości są specjalne klamry, które podolog zakłada pod wrastający paznokieć, korygując kierunek jego wzrostu. Klamra zdejmowana jest, gdy paznokieć całkowicie odrośnie w nowym, prawidłowym torze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Bolesne i uciążliwe – wrastające paznokcie zagrożeniem dla zdrowia stóp written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.