Jak dbać o stopy

feet-1559700_1920-(1)

Często zdarza się, że stopy traktujemy „po macoszemu” i nie poświęcamy im zbyt wiele czasu i uwagi. Jest to błąd, ponieważ należy dbać o nie równie dobrze ak o np. dłonie. Zadbane i zdrowe stopy z pewnością nam się odwdzięczą.

Po co dbać o stopy?

Stopy są bardzo ważną częścią naszego ciała, bo to właśnie one dźwigają jego ciężar. Często je zaniedbujemy, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie może to mieć skutki. Konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji (lub jej braku) stóp mogą być takie dolegliwości jak wrastający paznokieć, odciski, modzele, pękająca i sucha skóra na piętach, a nawet grzybica lub brodawki.

Pedicure

Aby wykonać pedicure, niekoniecznie musimy iść do gabinetu kosmetycznego czy podologicznego. Możemy go wykonać w domu. Pierwszym krokiem do wykonania zabiegu pielęgnacyjnego na stopy jest kąpiel. Stopy należy moczyć przez około 10 minut w wodzie z dodatkiem np. soli czy mydła. Następnie pumeksem usunąć zrogowaciały naskórek (zwłaszcza z okolicy pięt) i wykonać peeling całej stopy. Gdy już nasze stopy są gładkie, dokładnie je osuszamy ręcznikiem i przechodzimy do skrócenia paznokci. Bezwzględnie należy pamiętać o tym, aby nie obcinać paznokci zbyt krótko i nie zaokrąglać ich, gdyż zwiększa to ryzyko wrastania paznokcia. Skórki delikatnie odsuwamy patyczkiem dopedicure i usuwamy ciążkami. Na koniec nakładamy mocno odżywczy i nawilżający krem do stóp i wykonujemy masaż.

A może odwiedzić podologa?

Na wizytę w gabinecie podologicznym może zdecydować się każdy. Bez względu na płeć i wiek, każdy powinien dbać o swoje stopy. Podolog wrocław pomoże nam zwłaszcza, gdy zauważyliśmy jakieś niepokojące objawy dotyczące stóp, kiedy sami nie radzimy sobie np. z odciskami czy wrastającymi paznokciami lub gdy po prostu chcemy dowiedzieć się, jak odpowiednio pielęgnować stopy.

Zdrowe stopy w wygodnych butach

Kluczem do zdrowia stóp jest oczywiście wygodne obuwie. Wszystkie ciasne, wąskie, obcierające, nieprzepuszczające powietrza buty powinny wylądować w koszu. Niewłaściwe obuwie może przyczynić się nie tylko do powstania defektów kosmetycznych na stopach, ale też do poważnych deformacji takich jak płaskostopie czy koślawy paluch (halluks).

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Jak dbać o stopy written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.