Poznaj sekret zadbanych paznokci – 3 rady

poznaj-sekret-zadbanych-paznokci-3-rady

Paznokcie są wizytówką człowieka. Widać je, gdy wchodzimy po schodach i trzymamy rękę na poręczy, niesiemy ciężkie zakupy, rozmawiamy przez telefon, a także – i przede wszystkim – podajemy dłoń nowo poznanej osobie. To ważne, by były zadbane i dobrze o nas świadczyły. Poznaj sekret i spraw, że Twoje paznokcie będą idealne!

Aby najlepiej zadbać o paznokcie, będziesz potrzebowała zatroszczyć się nimi na trzech płaszczyznach. Pierwszą jest płaszczyzna naturalna – zaczynając od odpowiedniego odżywania, na domowych specyfikach do dłoni i paznokci kończąc. Drugą płaszczyzna materialna – poznasz akcesoria, które pozytywnie wpływają na trwałość i jakość płytki paznokcia. Trzecia zaś to płaszczyzna kosmetyczna – to ważne, byś wiedziała, jakie środki do paznokci wybierać i dlaczego.

Rada 1: jak naturalnie dbać o paznokcie

Nawet nie zdajesz sobie z sprawy z tego, jak wiele problemów w organizmie wynika ze złej diety. By zadbać o jakość swoich paznokci, powinnaś upewnić się, że w Twoim codziennym menu nie brakuje białka, wapnia, żelaza, witaminy B, cynku ani krzemu. Witaminy są bardzo ważne w żywieniu, bo stanowią naturalną barierę ochronną dla każdego elementu ciała.

Zdrowym i silnym paznokciom sprzyjają oliwa z oliwek wzbogacona sokiem z cytryny oraz olejek rycynowy – warto, być wcierała je w dłonie rano i przed snem. By upewnić się, że skóra wchłonie substancje, możesz założyć rękawiczki.

poznaj-sekret-zadbanych-paznokci-3-rady_2

Jeżeli często malujesz paznokcie, wybierz jeden tydzień w miesiącu – albo dwa dni w tygodniu – kiedy dasz im pooddychać. Ponadto zawsze ochraniaj paznokcie, gdy wykonujesz prace okołodomowe, zwłaszcza wymagające kontaktu ze środkami chemicznymi. Wystarczy, że założysz gumowe rękawiczki.

Rada 2: przydatne akcesoria do paznokci

O nagie, czyli niepomalowane paznokcie warto dbać tylko przy pomocy odpowiednich akcesoriów. Brutalne metody z czasów szkolnych – obcinanie paznokci zwykłymi nożyczkami, albo jeszcze gorzej: ogrodowymi!, tuż przed lekcją wf-u – to kiepski pomysł.

Nożyczki przeznaczone do paznokci są bezpieczne, ponieważ zostały odpowiednio wyprofilowane. Nie uszkadzają płytki, ani nie powodują jej rozwarstwienia.

Do paznokci warto używać pilniczków – spiłowane na równo nie będą się łamały. Niechcianych skórek z kolei dobrze pozbywać się za pomocą cieńszych nożyczek bądź cążków. Przed zabiegiem należy je zmoczyć i zmiękczyć, aby zminimalizować ryzyko naruszenia skóry palca.

Gadżety do paznokci bywają drogie, zwłaszcza te dobrej jakości – a polecamy wyłącznie takie. Pamiętaj jednak, że masz wybór – zawsze możesz nabyć akcesoria do paznokci internetowo, co eliminuje problem chodzenia do sklepach oraz pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

poznaj-sekret-zadbanych-paznokci-3-rady_3

Rada 3: kosmetyki do paznokci, których warto używać

Gdy już zajmiemy się odżywieniem paznokci oraz wyprofilowaniem ich, możemy przejść do etapu „wspomagania nienaturalnego”, czyli terapii kosmetycznej.

Tu wartościowe są zwłaszcza odżywki: wzmacniające, regenerujące bądź natłuszczające. Poradzą sobie z problemem kruchych i łamliwych paznokci, nawilżą i natłuszczą płytkę. Jedne wystarczy wsmarować (kremy), inne nałożyć i po jakimś czasie ściągnąć (maseczki), jeszcze innymi pomalować paznokcie (odżywki w formie lakieru).

Warto przetestować na swoich paznokciach kilka różnych sposobów odżywiania ich. Te, które dadzą najlepszy efekt, powinny zostać włączone do stałej pielęgnacji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Poznaj sekret zadbanych paznokci – 3 rady written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 2oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.