Higiena w szpitalu

Higiena w szpitalu

Szpital to miejsce, gdzie powinno być niemal sterylnie. Do utrzymania porządku i czystości jest zatrudniony personel, który musi przejść odpowiednie szkolenie. Ten personel to tak zwane salowe, których zadaniem jest sprzątanie za pomocą odpowiednich środków. Takie środki to między innymi mydła antybakteryjne oraz inne substancje o podobnym działaniu.

Każda salowa w szpitalu ma swój odcinek do posprzątania. Poza salami z chorymi, bardzo ważne jest zachowanie czystości na korytarzach szpitala, w toaletach i w łazienkach. W miejscach przeznaczonych do mycia rąk, musi być umieszczony pojemnik zawierający mydło antybakteryjne. To właśnie jest jeden z obowiązków salowej. Obecnie, gdy istnieje praktycznie wszędzie możliwość zakażenia koronawirusem, mydło antybakteryjne powinno się znajdować w każdej toalecie. Ponadto konieczny jest też żel antybakteryjny. Ze względu na podwyższone ryzyko zakażenia, każdy powinien zakupić żel antybakteryjny i nosić go przy sobie. Po każdym zetknięciu się z powierzchnią, która była dotykana przez kogoś innego, należy ręce dezynfekować. Inna opcja, to noszenie rękawiczek jednorazowego użytku.

Mydła antybakteryjne i żele można kupić prawie w każdym sklepie. Są to obecnie dla wszystkich artykuły codziennego użytku. Dorośli powinni szczególnie pilnować, aby dzieci nauczyły się przestrzegać zasad higieny. Mydła antybakteryjne nie są drogie. Można je kupić już za kilka złotych. Niektóre z nich są wzbogacone w bardzo przyjemny zapach i inne środki, które zapobiegają wysuszeniu skóry. Można je zakupić w różnych pojemnościach. Wiadomo, ze najbardziej opłaca się zakupić duże opakowanie.

Salowe w szpitalu mają obowiązek rozlewania mydła antybakteryjne z dużego pojemnika do małych. Pojemniki małe muszą mieć dozownik. Zadaniem salowych jest utrzymanie w czystości także pojemników na mydło antybakteryjne. Poza mydłem antybakteryjnym, popularne są żele antybakteryjne do kąpieli całego ciała. Producenci prześcigają się w oferowaniu tego typu kosmetyków coraz wyższej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.