Domowe tamponowanie wrastającego paznokcia

Zanokcica - leczenie

Tamponowania to skuteczny sposób na zahamowanie procesu wrastania paznokcia. Zabieg można wykonać w warunkach domowych, ale tylko wtedy, gdy problem jest stosunkowo świeży. W innym przypadku jedynym mądrym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie podologicznym. Warto zauważyć, że domowe tamponowanie paznokcia ma na celu przyniesie ulgi, do momentu wizyty u specjalisty. Nie stanowi żadnej formy leczenia. Jeżeli chcesz sobie pomóc i masz już umówiony termin wizyty u podologa, to przeczytaj dzisiejszy wpis. Podpowiemy, jak to zrobić.

Tamponowanie wrastającego paznokcia ma na celu zmniejszenie bólu i zatrzymanie procesu wrastania. Zabieg zabezpiecza brzeg paznokcia oraz rozszerza tor jego wzrostu, ale nie zmienia kierunku! W związku z tym założenie klamry na wrastające paznokcie jest niezbędne, ponieważ tylko w ten sposób przywrócimy prawidłowy i zdrowy kierunek wzrostu płytki.

Domowe tamponowanie wykonujemy tylko wtedy, gdy paznokieć wrasta w boczny wał palca, a samo miejsce wrastania nie jest jeszcze tkliwe, zaognione lub zaropiałe.

Domowe tamponowanie wrastającego paznokcia

Potrzebujemy:

– środek dezynfekujący skórę np. OcteniSept spray (do kupienia w aptece)

– wacik kosmetyczny

– pilniczek metalowy z płaską końcówką

– spirytus do dezynfekcji pilniczka

Pilniczek powinien być nowy i zdezynfekowany spirytusem. Stopy należy umyć, a miejsce wrastania paznokcia spryskać środkiem dezynfekującym. To samo dotyczy naszych rąk, które również myjemy i odkażamy. Następnie odrywamy kawałek wacika kosmetycznego i w dłoniach formujemy z niego długi i cienki wałeczek (tampon). Przy pomocy płaskiej końcówki pilniczka podważamy delikatnie paznokieć w miejscu wrastania i pod niego wkładamy wałeczek z wacika. Bibułkę wystającą poza paznokieć obcinamy dla lepszego komfortu noszenia. Sam moment wkładania wacika pod paznokieć można sobie ułatwić – wystarczy dopchać go głębiej przy pomocy pilniczka. Palec można zakleić plastrem.

Należy pamiętać, że w przypadku zmoczenia tamponu (np. podczas kąpieli) trzeba go wymienić na nowy. Po wykonaniu tamponowania udajemy się bezpośrednio do gabinetu podologicznego i nie stosujemy na własną rękę żadnych maści i kremów na wrastające paznokcie. Miejscowe środki nie są zakazane, ale w przypadku założenia tamponu całkowicie zbędne.

[Głosów:94    Średnia:2.6/5]
Domowe tamponowanie wrastającego paznokcia written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.6/5 - 94oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.