Żel, peeling, maseczka – oczyszczanie skóry w 3 prostych krokach

Żel, peeling, maseczka – oczyszczanie skóry w 3 prostych krokach

Nie istnieje jeden właściwy model pielęgnacji twarzy. Z uwagi na przeróżne typy cery i ich specyficzne wymagania codzienne zabiegi pielęgnacyjne powinny być dostosowane do konkretnych potrzeb. Skóra mieszana i tłusta, mająca skłonności do zaskórników i innych niedoskonałości, wymaga przede wszystkim dokładnego oczyszczania, a także ograniczania ilości wytwarzanego sebum. W związku z tym w podstawowym zestawie pielęgnacyjnym dla tego typu cery powinien się znaleźć żel myjący, peeling oraz maseczka. Produkty takie jak Garnier Czysta Skóra 3w1 udowadniają, że można je zamknąć w jednej tubce!

Krok pierwszy: żel myjący

Podstawową czynnością, jaką wykonuje codziennie każdy z nas, jest oczywiście mycie twarzy. W przypadku cery mieszanej i tłustej jest to krok o tyle ważny, że poza zanieczyszczeniami z całego dnia na twarzy znajduje się też zazwyczaj spora warstwa sebum, które taki typ skóry wytwarza w nadmiarze. By więc skutecznie oczyścić skórę, potrzebny jest dobry żel myjący. To pierwsza z funkcji kosmetyków takich jak Garnier Czysta Skóra 3w1. W wersji klasycznej tego kosmetyku za codzienne oczyszczanie odpowiada połączenie cynku i ekstraktu z Smithsonite, zaś w wersji Intensive w roli aktywnej substancji myjącej pojawia się antybakteryjny kwas salicylowy, który skutecznie, ale delikatnie pozbywa się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Krok drugi: peeling złuszczający

Codzienne oczyszczanie w przypadku skóry tłustej to jednak trochę za mało. By cera wyglądała świeżo i promiennie, musi też być regularnie delikatnie złuszczana – w ten sposób usuwa się bowiem nie tylko zanieczyszczenia, ale też martwy naskórek. Wspomniany już Garnier Czysta Skóra 3w1, dzięki charakterystyczne formule z mikrocząsteczkami, może być wykorzystywany także i w tej roli. Jeśli chcesz skutecznie wykonać peeling, nabierz odrobinę przeznaczonego do tego produktu i delikatnie masuj nim skórę kolistymi ruchami przez kilka minut, a następnie spłucz preparat letnią wodą. Dla najlepszych efektów peeling warto stosować 2–3 razy w tygodniu.

Krok trzeci: maseczka

Jednym z najbardziej relaksujących zabiegów kosmetycznych, który każdy może wykonać w zaciszu własnego domu, jest nakładanie maseczki. Często mają one na celu odżywienie skóry – w przypadku cery tłustej i mieszanej, jednak głównym celem jest raczej jej odświeżenie, ukojenie i zmatowienie. Tak właśnie działa w roli maseczki Garnier Czysta Skóra 3w1. Wersja podstawowa wykorzystuje w tym celu przede wszystkim białą glinkę, znaną ze swoich właściwości absorbujących. W wersji Intensive wykorzystano natomiast chłonny aktywny węgiel i ekstrakt z borówki, które zapewniają skórze gładkość oraz komfort.

Jakie inne kosmetyki 3w1 znasz i mogłabyś polecić znajomym?

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Żel, peeling, maseczka – oczyszczanie skóry w 3 prostych krokach written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.