Odsysanie tłuszczu – czy to bezpieczny zabieg?

liposukcja-brzucha,-odsysanie-tłuszczu-6

Kobiety marzą o tym, aby szybko pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej i nadmiaru kilogramów i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wyglądać smukło i pięknie. Czy to jest możliwe? Czy da się tak wyczarować w kilka dni nową, lepszą figurę? Wszystkiego zmienić się nie da, jednak współczesna medycyna estetyczna pozwala poczuć się lepiej we własnej skórze, dzięki nowoczesnym zabiegom. Jednym z nich jest liposukcja czyli zabieg odsysania tłuszczu. Czasami bywa kojarzony tylko z bogatymi paniami z Ameryki, które poddają się temu już od najmłodszych lat, aby świetnie wyglądać. To mylne pojecie, a co ważne, coraz więcej zupełnie normalnych, zwykłych kobiet korzysta z tego, co klinika medycyny estetycznej ma w swojej ofercie, służąc swojemu ciału i lepszemu samopoczuciu emocjonalnemu.

Liposukcja Katowice

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu, z różnych części ciała kobiety, ale również mężczyzny. Zupełnie mylnie bywa kojarzona główne z brzuchem – rzeczywiście zabieg liposukcji może dotyczyć pozbycia się tkanki tłuszczowej z brzucha. Równie dobrze może to być jednak podbródek, ramiona, nogi a nawet plecy. Tak naprawdę każda partia ciała, która jest nadmiernie otłuszczona, może zostać poddana zabiegowi. Klinika medycyny estetycznej profesjonalnie podchodząca do sprawy, używa do zabiegów najnowocześniejszych laserów, dzięki którym zabieg trwa o wiele krócej, jest tez znacznie mniej inwazyjny. To ogromne udogodnienie dla pacjentek. Co oznacza w praktyce?

Liposukcja – gabinet medycyny estetycznej Katowice

Po pierwsze – trwa krócej, pacjentka nie wymaga znieczulenia ogólnego, a jedynie miejscowe. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, przez które wprowadza sondę laseru. Jeszcze tego samego dnia pacjentka wraca do domu, potem przez około dwa tygodnie nosi specjalną bieliznę uciskową. Szybko wraca do sprawności, nie musi szczególnie długo dochodzić do siebie jak bywało po zabiegach liposukcji jeszcze kilka lat temu.

Liposukcja Katowice – kto może się jej poddać?

Zabiegowi liposukcji może poddać się każda osoba pełnoletnia, która wczesnej skonsultuje się z lekarzem oraz przeprowadzi szereg badan niezbędnych do tego, aby ocenić jej ogólny stan zdrowia. Badania te to miedzy innymi morfologia, układ krzepliwości, CRP czy próby wątrobowe. Jeżeli stan zdrowia pozwala i nie ma powodu, aby odwodzić pacjentkę od pomysłu poddania się zabiegowi, mozna ustalić dogodny termin.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Lipoline – centrum liposukcji laserowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Odsysanie tłuszczu – czy to bezpieczny zabieg? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.