Kiedy warto wybrać się do podologa?

lekarz-podolog

Podolog zajmuje się diagnozowanie i leczeniem chorób stóp. Kiedy warto udać się do takiego specjalisty?

Zadbane stopy mogą być naszą wizytówką. Niestety, u niektórych osób na stopach mogą pojawiać się nieestetyczne, bolące zmiany takie jak brodawki, spękania, wrastające paznokcie. W takich przypadkach pomoże nam podolog, który przeprowadza diagnozy i wykonuje specjalistyczne zabiegi podologiczne skupione zarówno na zdrowiu, jak i na estetyce stóp i paznokci.

Podologia jest dziedziną medycyny, która skoncentrowana jest dokładnie na diagnozowaniu na leczeniu chorób stopy oraz stawu skokowo-goleniowego. Z usług podologów często korzystają sportowcy, a także osoby mające problemy natury ortopedycznej, po urazach, z cukrzycą, ale również do podologa może wybrać się każdy, komu zależy na zdrowiu i urodzie stóp.

Ogólnie rzecz biorąc, podolog to specjalista, który w swoim zawodzie łączy kosmetologię, chirurgię oraz ortopedię. Aby zostać podologiem, trzeba zakończyć specjalną edukację – naukę w kierunku kosmetologicznym z działem poświęconym stopom. Podolodzy często doszkalają się, aby zapewniać swoim pacjentom dostęp do nowoczesnych, skutecznych kuracji.

Kiedy pomoże nam podolog?

Podolog jest w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie w sytuacjach, gdy pacjent ma trudności z samodzielną pielęgnacją oraz leczeniem stóp. Wykonuje specjalistyczne zabiegi, które mają na celu usunięcie defektów i deformacji, a także infekcji dotykających stóp i paznokci.

Wiele osób jednak bagatelizuje te problemy, uważając, że miną same albo wystarczy stosować dostępne w drogeriach kremy lub preparaty punktowe. Niestety, nieodpowiednio prowadzona domowa kuracja jest w stanie dać całkowicie odmienny efekt i pogłębić problemy.

Do podologa powinniśmy udać się wtedy, gdy na stopach widzimy niepokojące, bolesne zmiany, na przykład brodawki, odciski, pęknięcia. Także wizyta u podologa jest wskazana w przypadku wrastających paznokci czy wtedy, gdy zauważamy objawy infekcji.

Zakres usług podologicznych:

  • pedicure leczniczy
  • leczenie wrastających paznokci z użyciem specjalnych klamer albo metody Arkady
  • usuwanie ze stóp odcisków oraz modzeli
  • protetyka paznokci po urazach
  • usuwanie brodawek wirusowych
  • wspomaganie leczenia stopy cukrzycowej
  • usuwanie nadmiernych zrogowaceń skóry
  • terapia pękających pięt
  • dobór dopasowanych wkładek ortopedycznych

W gabinetach podologicznych możemy też wykonać badanie mykologiczne oraz bakteriologiczne, a także inne badania mające na celu diagnostykę chorób stóp i paznokci.

Zabiegi przeprowadzane przez podologów odbywają się zawsze z wykorzystaniem odpowiednio zdezynfekowanych narzędzi – dzięki temu pacjent może mieć pewność, że są one całkowicie bezpieczne i nie ma ryzyka zakażenia się chorobami w gabinecie.

W zależności od problemu podolog może pozbyć się go już w trakcie jednego zabiegu, ale zdarza się, że konieczne jest regularne korzystanie z pomocy specjalisty, na przykład w przypadku wrastających paznokci, infekcji czy też trudno gojących się ran. Podolog również doradzi, jak pielęgnować stopy.

Gdzie skorzystać z usług podologa?

Aktualnie usługi podologiczne dostępne są w wielu gabinetach na terenie całej Polski. Ceny zabiegów zależne są od ich zakresu. Za podstawowy zabieg podologiczny zapłacimy około 100-150 złotych. Zabiegi polegające na rekonstrukcji płytki paznokciowej to zwykle koszt od 50 do 100 złotych, a leczenie wrastającego paznokcia to od około 150 do 300 złotych.

W Krakowie możemy skorzystać z nich w specjalistycznym Centrum Medyczno-Diagnostycznym Prima Med. Podolog pracujący w Centrum zapewnia swoim pacjentom kompleksową i profesjonalną obsługę w diagnostyce i leczeniu różnych schorzeń.

Podsumowując, jeśli widzisz, że na twoich stopach pojawiły się niepokojące zmiany, które wywołują dyskomfort, a nawet ból, warto udać się do gabinetu podologicznego, w którym będzie można skorzystać z profesjonalnej diagnostyki oraz leczenia na najwyższym poziomie.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
Kiedy warto wybrać się do podologa? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen4.5/5 - 2oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.