Jakie są rodzaje wózków kąpielowych, wózkowanien?

wózki kąpielowe

Meble medyczne to szeroka oferta produktów będących wyposażeniem niezbędnym głównie w placówkach leczniczych. Na rynku znaleźć można wszelkiego rodzaju elementy, które usprawniają pracę personelu medycznego oraz ułatwiają opiekę nad chorymi. Wśród nich wyróżnić warto wózki kąpielowe. Czym są wózkowanny, jakie są ich rodzaje, gdzie się sprawdzą?

Czym są wózki kąpielowe? Czym się charakteryzują?

Wózki kąpielowe nazywane są także wózkowannami. Służą one do przewożenia oraz kąpania chorych, którzy mają kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Mogą mieć zastosowanie dla pacjentów, którzy przebywają jedynie w pozycji leżącej, jak i tych, którzy są w stanie utrzymać samodzielnie pozycję siedzącą. Bardzo ważne jest, aby wózek kąpielowy był dopasowany do potrzeb, jak i w pełni komfortowy i bezpieczny dla chorego oraz opiekuna.

Standardowe podstawowe wyposażenie wózków kąpielowych to: główna konstrukcja, która wykonana może być m.in. ze stali nierdzewnej, wanna z PCV, poduszka, barierki boczne oraz czołowe, koła z indywidualną blokadą, opływ. Często zastosowanie mają także odbojniki zabezpieczające mebel i ściany przed przypadkowymi uszkodzeniami, otarciami. Mimo wspólnej konstrukcji, na rynku znaleźć można różne modele wózkowanien.

Jakie są rodzaje wózkowanien?

Na rynku co do zasady znaleźć można 2 rodzaje wózkowanien — ze stałą wysokością, jak i regulowane. Są one bardzo trwałe, doskonale sprawdzą się przez lata. Pierwszy z modeli najczęściej wykorzystywany jest, gdy stosuje się go dla jednego pacjenta, który ma stałego opiekuna. Wózki kąpielowe z elektryczną lub hydrauliczną regulacją wysokości od Innow.pl pozwalają na dopasowanie ich do warunków fizycznych kąpiącego. To doskonałe rozwiązanie do pomocy różnym chorym oraz ułatwienie pracy dla opiekunów o każdym wzroście. Dzięki zróżnicowanym cenom mogą być zakupione przez placówki ze zróżnicowanym budżetem. Ich koszt zaczyna się od około 6.000 zł, a nowoczesne, rozbudowane modele kosztować mogą około 15.000 zł.

Omawiając rodzaje wózkowanien, warto zwrócić uwagę na to, że niektóre modele pozwalają na uzyskanie pozycji Trendelenburga, gdy pacjent leży na plecach, a głowa, górna część klatki piersiowej i tułów znajdują się poniżej poziomu kończyn dolnych oraz pozycję anty-Trendelenburga

Gdzie sprawdzą się wózki kąpielowe?

Wózkowanny wszelkiego rodzaju to rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w placówkach medycznych — szpitalach, ale także w hospicjach. Mogą być także zaaranżowane w domach pomocy społecznej oraz domach opieki nad osobami starszymi. Warto także zaznaczyć, że wózki kąpielowe mają zastosowanie domach prywatnych, które zamieszkują osoby starsze lub niezdolne do samodzielnej egzystencji — po wszelkiego rodzaju wypadkach czy ze schorzeniami.

Dzięki wózkowannom możliwe jest zaopiekowanie się chorym w sposób bezpieczny i wygodny. Wózki kąpielowe różnego rodzaju to meble uniwersalne, które stosować można w każdych pomieszczeniach oraz warunkach — niekonieczne jest remontowanie i dostosowywanie placówki, domu, mieszkania do ich stosowania.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Jakie są rodzaje wózków kąpielowych, wózkowanien? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 2oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.