Jak skutecznie pozbyć się odcisków?

Jak skutecznie pozbyć się odcisków?

Odciski, które stanowią bardzo poważny problem, nazywane są również modzelami. Zmiany te charakteryzują się gromadzeniem martwych komórek w podrażnionej tkance.

Są one nie tylko bolesne, ale i nieestetyczne. Te bolesne rany zwykle wywołują wielki dyskomfort. Aby im zapobiegać, trzeba wiedzieć, jakie są najczęstsze przyczyny ich powstawania. Zwykle występują one wewnątrz powierzchni stopy, choć czasami dotyczą również innych części ciała, co jest przyczyną powstawania śladów. Główną przyczyną tych obrażeń jest zły wybór obuwia. Kobiety często kupują na przykład zbyt małe buty. Ponadto, często wybieramy buty, które wymuszają nienaturalne ułożenie naszych stóp, czyli pięty. Nacisk na stopę podczas chodzenia zmienia się w wyniku noszenia tego typu butów.

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda leczenie ran tego rodzaju. W tym przypadku warto wiedzieć, że usuwanie odcisków może się odbywać całkowicie bez szkody dla naszego zdrowia. Dobrą metodą jest samodzielne usuwanie modzeli w domu. Wymaga to wygładzenia rogówkowej skóry stóp. Zaleca się gorące kąpiele, które przyspieszają złuszczanie się naskórka. Moczenie stóp w słonej wodzie jest często zalecaną metodą. W ten sposób zmiękczamy naskórek. Jednak metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy odciski są dość małe. Należy w związku z tym wsypać odrobinę soli do miski, a następnie dolać trochę ciepłej wody, aby można było całkowicie zanurzyć stopy. Po 20 minutach dokładnie wysuszmy stopy ręcznikiem. Jeśli obrażenie jest małe i płytkie, wystarczy tylko użyć ostrej tarki stóp.

Modzel znika z powierzchni stopy w mgnieniu oka. Obrażenie to należy usunąć bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić zdrowej tkanki, a po zabiegu należy unikać noszenia niewygodnych butów. Odciski palców to problem, który lubi się często powtarzać. Jeśli uda nam się je wyeliminować, warto pamiętać o środkach zapobiegawczych, które uniemożliwią ich wystąpienie w przyszłości. Odpowiednia pielęgnacja i dobór obuwia to idealne metody zapobiegania powstawaniu śladów. Pamiętajmy, że zdrowie stóp jest bardzo ważne, ponieważ to dzięki nim każdego dnia przemieszczamy się z jednego miejsca w drugie. Dlatego obcasy i inne nieprzyjemne buty należy nosić tylko na specjalne okazje.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Jak skutecznie pozbyć się odcisków? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 2oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.