Jak malować paznokcie hybrydą

jak-malowac-paznokcie-hybryda-3

Lakiery hybrydowe to hit wśród kobiet – mają piękne kolory, a przede wszystkim są trwałe. Lakier utrzymuje się na paznokciach do trzech tygodni, co jest wygodne i pozwala zaoszczędzić czas. Wykonać tak zwaną hybrydę możesz też w domu. Zobacz, co jest do tego potrzebne i jak pomalować paznokcie lakierem hybrydowym krok po kroku.

Do wykonania manicure hybrydowego potrzebny będzie bloczek polerski, papierki bezpyłowe, pilnik, lampa UV, lakier hybrydowy (np. UV Hybrid lakier hybrydowy 106 Wet Marengo), patyczki do odsuwania skórek, cleaner, top i baza. Na pomalowanie paznokci należy przeznaczyć od 30 min. do 1 h. Czas zależy od rodzaju lampy (lampy ledowe są znacznie szybsze) i wprawy.

1. krok – manicure

Wykonaj manicure paznokci. Baza musi być nałożona na wyrównaną płytkę, co zapewni lepsze trzymanie się lakieru. W tym celu możesz wykorzystać blok polerski. Delikatnie spiłuj nim płytkę, a patyczkiem odsuń skórki.

2. krok – odtłuszczenie płytki

Przetrzyj każdy paznokieć papierkiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. To odtłuści płytkę paznokcia.

jak-malowac-paznokcie-hybryda-1

3. krok – nałożenie bazy

Na paznokcie jednej dłoni nałóż bazę pod lakier hybrydowy. Pamiętaj, aby zostawić kilka milimetrów odstępu od skórek. Jeśli „zalejesz” skórkę preparatem, to jeszcze przed jego utwardzeniem możesz nadmiar usunąć, np. za pomocą patyczka higienicznego.

4. krok – utwardzenie bazy

Czas na użycie lampy UV. Czas utwardzania w tradycyjnych lampach to średnio 120 s. W lampach ledowych czas jest znacznie krótszy – koniecznie sprawdź zalecenia producenta używanej bazy. To samo będzie dotyczyło utwardzania lakieru w kolejnych krokach.

5. krok – ponowne przetarcie paznokci cleanerem

O ile producent lakieru nie zaleca inaczej, utwardzoną bazę możesz przetrzeć ponownie bezpyłowym wacikiem nasączonym cleanerem.

6. krok – malowanie lakierem

Teraz pomaluj każdy paznokieć, na którym jest nałożona baza, lakierem hybrydowym w dowolnym kolorze. Omijaj skórki. Pamiętaj, że warstwa nie powinna być zbyt gruba.

jak-malowac-paznokcie-hybryda-2

7. Utwardzanie lakieru pod lampą

I znów włóż dłoń z pomalowanymi paznokciami pod lampę. Trzymaj ją przez zalecany przez producenta czas.

8. Druga warstwa lakieru

Możesz malowanie lakierem powtórzyć na dłoni, jeśli kolor tego wymaga. Przed jej nałożeniem przetrzyj paznokcie cleanerem. Po pokryciu paznokci kolorem znów włóż je pod lampę, aby promienie ultrafioletowe utwardziły drugą warstwę.

9. Nakładanie topu

Gdy lakier jest już na paznokciach utwardzony, czas na nałożenie topu. Zasada jest taka sama jak przy malowaniu paznokci bazą i kolorowym lakierem – omijaj skórki i nakładaj preparat z jak najwyższą precyzją.

10. Utwardzanie topu

Top również utwardza się pod lampą. O tym, jak długo trzymać dłonie w świetle UV, przeczytasz na instrukcji dołączonej do produktu. Na koniec przemyj utwardzony top papierkiem bezpyłowym nasączonym cleanerem.

Wszystkie kroki powtórz teraz na drugiej ręce. Twoje paznokcie są gotowe – nie musisz czekać aż się utwardzą, jak przy malowaniu zwykłymi lakierami. Są już utwardzone światłem ultrafioletowym, więc nie uszkodzić ich tak łatwo. Dobrze nałożony lakier trzyma się na płytce do trzech tygodni!

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]
Jak malować paznokcie hybrydą written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen3.3/5 - 4oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.