Jak działa ochronna mata do auta dla psa? Jakie jej cechy powinny przykuć twoją uwagę?

Mata do auta dla psa

Zabierając ze sobą psa w podróż, musimy liczyć się z wieloma różnymi sytuacjami, które mogą przydarzyć się po drodze. W tym celu powinniśmy więc dobrze zabezpieczyć pojazd, aby nie zdarzyła się w nim żadna przykra psia wpadka. Dodatkowo, gwarantując komfortową podróż pupilowi, na pewno sprawimy, że zniesie ją znacznie bardziej cierpliwie.

Mata ochronna, czyli osłona tylnego siedzenia

Mata do auta dla psa została przygotowana z myślą o takiej podróży, podczas której pies zajmuje tylną kanapę. Jest mocowana na zagłówkach foteli, dzięki czemu nie zsuwa się i nie roluje podczas jazdy w przeciwieństwie do dawniej stosowanych koców, które miały pomóc w zachowaniu czystości.

Mata samochodowa osłania siedzenie przed takimi zabrudzeniami jak sierść albo piasek, które piesek może z łatwością nanieść na fotele. Również jeśli decydujesz się na podrzucanie czworonogowi przekąsek w trakcie jazdy, będziesz miał pewność, że nie nakruszy nimi bezpośrednio na tkaninę pokrywającą siedzenia samochodowe.

Wodoodporna

Ważną rolą maty do samochodu dla psa jest nieprzemakalność. To bardzo istotna cecha, która sprawia, że nawet jeśli podczas podróży będziemy musieli odbyć spacer z pupilem w deszczu i po błocie, nie zostaną one przeniesione na siedzenie pojazdu.

Wodoodporność jest także ważna w przypadku przewożenia małych szczeniąt i psów-seniorów. Obu tym grupom czasami zdarzają się nieprzyjemne wypadki, które sprawiają, że w miejscu, w którym przebywało zwierzę, pojawia się plama moczu. Wodoodporna mata uchroni tapicerkę przed jego zgubnym,  odbarwiającym wpływem, co na pewno będzie korzystne dla wielu właścicieli maluchów i staruszków.

Ulubione miejsce psa

Niezawodna mata do samochodu dla psa szybko może stać się jego ulubionym miejscem do odpoczynku. Jest “mięsista”, wygodna i miękka. Co więcej, pomiędzy oparciami przednich siedzeń a tylną kanapą tworzy dodatkową przestrzeń dla twojego pupila. Dzięki niej będzie on mógł położyć się jeszcze swobodniej na tylnej kanapie.

Ze względu na to, w jaki sposób mata zakrywa siedzenia, zabezpiecza też doskonale zwierzę przed przypadkowym upadkiem z tylnej kanapy lub niespodziewanym wskoczeniem na kolana właściciela. Dzięki temu podczas podróży będziesz miał pewność, że twój czworonóg niczym cię nie zaskoczy, co ogranicza szansę na kolizję.

Niezawodna estetyka

Wybierając się w podróż z psem, nie należy zapominać o wyglądzie pojazdu. Na szczęście maty samochodowe zostały przygotowane tak, by prezentowały się doskonale w każdym rodzaju samochodu.  Ma stonowaną barwę i jest jednolita, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w nowocześnie wyposażonych autach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.