Czym jest pierzga pszczela? I jakie właściwości posiada?

pierzga pszczela

Pierzga pszczela w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Często kojarzona jest z pokarmem dla pszczół, ale staje się coraz bardziej popularna wśród ludzi. Jest bogata w witaminy i minerały, a także stanowi dobre źródło białka. Udowodniono również, że posiada wiele właściwości prozdrowotnych. W tym artykule wyjaśnię, czym są ule i jak je wykorzystać.

Co zawiera pierzga pszczela?

Pierzga stanowi główne źródło pożywienia dla pszczół. Jest twarda i ma nieregularny kształt, a także ciemnobrązowy kolor. Pierzga pszczela składa się z pyłku kwiatowego, który jest transportowany do ula przez pszczoły zbieraczki. Następnie jest on mieszany z miodem i śliną pszczół. Komórki plastra ubijają tę mieszaninę. Później poddawana jest ona fermentacji mlekowej. Jest ona teraz w 100 procentach odporna na pleśń i gnicie.

Pierzga pszczela jest bogata w cenne składniki odżywcze. Zawiera witaminy A, B1, E, D. K, B3, B6 i B7. Zawiera również węglowodany i tłuszcze nasycone, a także nienasycone.

Jak to wygląda?

Pierzga pszczela wygląda jak ciemnobrązowe grudki o bardzo nieregularnym kształcie. Jest mniej kulista niż drobina czy pyłek. Trudno też utrzymać jego konsystencję.

Do czego służy pierzga pszczela?

Pierzga pszczela ma wiele korzyści prozdrowotnych ze względu na wysoki poziom składników odżywczych. Dzięki temu jest łatwe do wykorzystania przez ludzi. Pierzgę pszczelą można kupić od pszczelarza lub w sklepie ze zdrową żywnością. Można go również znaleźć w kapsułkach lub suplementach diety w aptekach.

Pierzga pszczela ma właściwości lecznicze, które pozwalają na szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Pierzga pszczela to silny i skuteczny sposób na wzmocnienie i regenerację organizmu. Polecany jest osobom o obniżonej odporności lub rekonwalescentom po różnych operacjach. Można go również przyjmować przy chronicznym zmęczeniu, wzmożonym wysiłku umysłowym oraz niedoborach minerałów i witamin. Ule pszczele mogą być również stosowane w celu wsparcia układu nerwowego oraz w depresji.

Pierzga pszczela wspiera nasz układ pokarmowy. Pomaga regulować pracę układu pokarmowego i wspomaga leczenie wrzodów żołądka. Jest też dobra na biegunki i zaparcia. Pierzga pszczela wzmacnia naczynia krwionośne i wspomaga leczenie anemii. Ma również działanie antybakteryjne. Można go przyjmować przy wielu przeziębieniach. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj: domiuroda.pl/pierzga-pszczela-wlasciwosci-zastosowanie.

Jak stosować pierzgę pszczelą?

Przy stosowaniu pierzgi pszczelej najpopularniejszą metodą jest sporządzenie naparu, który następnie można wypić. Ten przepis jest prosty: zagotuj trochę wody i dodaj do niej jedną łyżkę stołową pierzgi. Pozostaw na co najmniej na noc. Dzięki temu możemy go wypić tuż przed śniadaniem. Można również użyć gorącej wody. Nie powinna ona jednak przekraczać 40°F. Można również zrobić herbatę, dodając miód do wody lub stosując napar ziołowy. Jeśli nie lubimy lekko gorzkiego smaku, istnieje wiele suplementów diety, które zawierają ekstrakt z pierzgi pszczelej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.