Ta dolegliwość pojawia się dość rzadko, może jednak sprawić pacjentowi wiele problemów. Zapalenie przełyku to choroba, której z pewnością nie można ignorować. Jakie są najczęstsze przyczyny jej rozwoju? Jakie objawy mogą świadczyć o początkach problemów?
Zapalenie przełyku często okazuje się skutkiem sięgania po zbyt ostre potrawy, czasem okazuje się, że przyczyną problemu jest zbyt częste picie alkoholu. Choroba ta często też rozwija się jako towarzysz innych problemów zdrowotnych, np. odry czy też duru brzusznego. Z zapaleniem przełyku muszą się też dość często borykać te osoby, którym życie utrudnia zapalenie gardła lub jamy ustnej.
W jaki sposób można łagodzić dolegliwości towarzyszące tej chorobie? Domowe leczenie zapalenia przełyku może przybierać różne formy. Jedną z tych metod, które wybierane są dość chętnie, są ciepłe kompresy nakładane na klatkę piersiową pacjenta na około 30 minut. Leczenie ziołami również może przynieść wiele pozytywnych efektów. Zalecane są tu przede wszystkim te zioła, które wyróżniają się odkażającym i powlekającym działaniem, a które jednocześnie koją i wspierają proces gojenia się ran. Wśród tych ziół, po które pacjenci walczący z zapaleniem przełyku mogą korzystać, znajdują się tak znane i szanowane rośliny lecznicze, jak szałwia, tymianek, nagietek, rumianek oraz arnika. Napary z tych ziół świetnie sprawdzają się jako płukanki, można je też potraktować jako leczniczy napój. Z pewnością będą one pomocne w łagodzeniu dolegliwości towarzyszących stanom zapalnym przełyku i sprawią, że leczenie tej choroby szybciej przyniesie pozytywne rezultaty.
Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!