Orzechy na mocne włosy i paznokcie! Sprawdzamy prozdrowotne właściwości orzechów

Orzechy na mocne włosy i paznokcie

Osłabione włosy i paznokcie to bardzo często efekt złej diety. Jeśli brakuje w niej kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, wówczas kosmyki wypadają. Okazuje się, że sposobem na piękne włosy i paznokcie jest wprowadzenie orzechów do diety i do pielęgnacji. Jakich? W jaki sposób? Wyjaśniamy!

Czy orzechy pomogą na słabe włosy i paznokcie?

Aby mieć piękne włosy i paznokcie, warto każdego dnia jeść orzechy, migdały i pestki słonecznika (zamiennie dyni). Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zawierają w sobie cynk, który ma właściwości antyoksydacyjne, pomaga utrzymywać prawidłowy metabolizm węglowodanów. To również bardzo ważny składnik, który uczestniczy w syntezie DNA, białek i kwasów tłuszczowych. Dieta bogata w cynk to gwarancja pięknej skóry, włosów i paznokci. A znajdziemy go właśnie w orzechach, migdałach i ziarnach.

Bardzo ważne dla zdrowia paznokci i włosów jest również to, by w diecie znalazł się selen. Wiele białek w organizmie człowieka, które uzależnione są od obecności selenu, odpowiada za to, by czuć się dobrze i pięknie wyglądać.

W orzechach znajduje się też magnez, który ma ogromny wpływ na kondycję włosów i paznokci. Nie można pominąć i dużej zawartości witamin z grupy B – tak potrzebnych dla pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia. One pozwalają na odpowiedni przepływ impulsów nerwowych w skórze i tkance podskórnej. Dzięki temu zapewniają prawidłowe funkcjonowanie gruczołów potowych i łojowych. Odpowiednie nawilżenie skóry to bardzo ważna droga do zdrowych i pięknych włosów.

Widać więc wyraźnie, że warto do diety wprowadzić orzechy i bakalie. Powinny się znaleźć w jadłospisie każdego dnia. Najlepiej orzechy i bakalie kupować online w sklepach jak https://spichlerz-zdrowia.pl/category/orzechy-bakalie, żeby w jednym miejscu nabyć wszystkie ich rodzaje. A na które orzechy szczególnie warto postawić?

Orzechy włoskie na mocne włosy i paznokcie

Mówi się, że orzechy włoskie są najcenniejszym źródłem witamin i mikroelementów. Właśnie dlatego powinniśmy je jeść codziennie. Znajdziemy w nich witaminę A, E, C i K, witaminy z grupy B, a także miedź, wapń, żelazo, magnez, cynk, potas, sód i fosfor. Jak widać, są więc kluczowe w diecie, gdy chce się mieć zdrowe włosy i paznokcie.

Wpływ orzechów laskowych na włosy i paznokcie

W orzechach laskowych znajdziemy żelazo, witaminy z grupy B, fosfor, magnez i potas. To właśnie te składniki sprawiają, że włosy zyskują blask, a paznokcie są wzmocnione. Fosfor sprawia, że włosy przestają wypadać. Za odbudowę zniszczonych włosów odpowiada magnez i potas. Warto więc spożywać raz na jakiś czas nawet niewielką ilość orzechów laskowych.

Orzechy brazylijskie w walce o piękne włosy

Choć w Polsce są dość mało popularne, to warto wprowadzić do swojej diety orzechy brazylijskie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są niezwykle bogate w selen. Jak już wspomniano, to głównie on jest odpowiedzialny za dobry wygląd włosów. Okazuje się, że już tylko jeden orzech brazylijski zapewni dzienne zapotrzebowanie na ten składnik. Ponadto to również źródło witamin z grupy B, witaminy E, cynku, kwasów Omega-3 i Omega-6. To wszystko sprawia, że zarówno włosy, jak i paznokcie znacznie lepiej się prezentują.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Orzechy na mocne włosy i paznokcie! Sprawdzamy prozdrowotne właściwości orzechów written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 2oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.