Makijaż – stały element wizerunku kobiet

Makijaż

Makijaż dla większości kobiet jest stałym elementem ich wizerunku. Na co dzień lub do pracy jedynie delikatnie podkreślają swoją urodę, stosując kredkę do oczu, tusz do rzęs oraz delikatny podkład. Na ważniejsze okazje takie jak randka czy impreza makijaż zazwyczaj jest już nieco bardziej wyraźny, podkreślając atuty urody i zwiększające atrakcyjność w oczach innych ludzi. Jak widać, podobnie jak biżuteria czy ubranie powinien on być dobrany do okoliczności. Nic dziwnego, że można wymienić kilka rodzajów makijażu, które różnią się między sobą stopniem formalności czy rodzajem zastosowanych kolorów i kosmetyków. Przedstawiamy ich najpopularniejsze rodzaje.

  • Makijaż codzienny – powinien być świeży, lekki i naturalny. Do pracy, w której obowiązuje dress code, poleca się stosowanie jedynie naturalnej palety barw, dzięki czemu jest on niemal widoczny, ale potrafi skutecznie ukryć drobne defekty urody oraz podkreślić naturalne piękno. Nie stosujemy w nim elementów rzucających się w oczy, takich jak cyrkonia czy brokat. Poleca się, aby oczy były bardziej wyeksponowane niż usta, dlatego kredka i tusz do rzęs jest jak najbardziej wskazany. Do makijażu ust i oczu warto używać jedynie stonowanych odcieni, takich jak brązy i pudrowe róże lub pomadki nawilżające czy błyszczyki.
  • Makijaż wieczorowy – jest on nieco wyraźniejszy niż dzienny. Sztuczne światło pochłania kolory, dlatego makijaż taki musi sprostać większym wymaganiom – oznacza to, że powinien być bardziej intensywny, trwalszy, a nawet wodoodporny. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na wiele więcej ekstrawagancji, warto jednak wziąć pod uwagę miejsce, gdzie się wybieramy – do teatru czy na elegancki bal nie sprawdzą się połyskujące elementy, bardziej odpowiednie na sylwestrową imprezę. W makijażu wieczorowym dominują ciemne i głębokie barwy, bogate w intensywne pigmenty. Długie i gęste rzęsy można osiągnąć za pomocą sztucznych rzęs.
  • Makijaż smoky eyes – to rodzaj makijażu wieczorowego, który sprawdzi się na randkę, rodzinną kolację, wyjście do teatru czy inną uroczystą okazję. Do jego wykonania używa się ciemnej palety barw w jeden tonacji – najbardziej tradycyjnym wyborem są szarości i czerń, chociaż dopuszczalne są także odcienie głębokiej zieleni, brązy czy bordowe. Najważniejszymi elementami smoky eyes jest efekt rozmycia, przenikanie i przydymienie barw oraz wygładzenie wszelkich nierówności. Do jego wykonania niezbędne są cienie do powiek oraz eyeliner.
  • Makijaż fotograficzny lub filmowy – ten rodzaj makijażu jest najmocniejszych z wymienionych wcześniej, ze względu na intensywność oświetlenia, które występuje w tego typu miejscach. Warto skupić się na oczach i ustach oraz podkreślić je mocniejszymi odcieniami niż na co dzień. Ważne jest, aby ograniczyć świecenie się twarzy. Niezbędnym elementem jest więc podkład dopasowany do karnacji oraz wymatowienie pudrem twarzy w strefie „T”. Jako że obiektyw potrafi optycznie spłaszczać twarzy, niezbędne jest także jej wymodelowanie. Zazwyczaj wykonują go profesjonaliści, którzy ukończyli specjalne kursy wizażu. Jednym z jego rodzajów jest makijaż ślubny do sesji fotograficznej. W przeciwieństwie do tradycyjnego fotograficznego makijażu powinien on być subtelny i dyskretny, retuszując niedoskonałości i podkreślając kobiece piękno.
  • Makijaż teatralny – to specyficzny rodzaj makijażu, którego zadaniem nie jest podkreślenie urody, jednak dopasowanie go do postaci, którą będzie odgrywać dana osoba podczas wystąpienia. Wykonują go jedynie doświadczone osoby, które zostały do tego wykwalifikowane – na przykład w miejscach takich jak szkoła wizażu i charakteryzacji Warszawa – Beautyart.
[Głosów:0    Średnia:0/5]
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.