Chlamydia – czym jest?

chlamydia

Chlamydie są to bakterie, które kieruje się przez kontakt płciowy. Niezwykle powszechnie dzieje się tak, iż osoby zakażone nie odczuwają żadnych objawów oraz poprzez to choćby nie wiedzą, iż dotknęła je choroba. Że nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ to dla nich może mieć przykre konsekwencje. Nieleczona chlamydioza – czyli nic innego jak zaburzenie do którego zaistnienia przyczyniły się bakterie chlamydii (tzw. chlamydia trachomatis) może doprowadzić do stałego zniszczenia jajowodów, co może skutkować niepłodnością i zagrożenia pojawienia się ciąży pozamacicznej.

Objawy chlamydii

•pojawiający się palenie i ucisk podczas wydalania moczu
•liczne oddawanie moczu
•uciski odczuwalne w podbrzuszu
•pojawiający się ucisk podczas stosunku płciowego
•u panów – wydzielina z penisa,

Elementy ryzyka chlamydii

W wypadku chlamydii w liczbie obarczonej największym ryzykiem pojawienia się jej są przede wszystkim osoby młode, które są aktywni seksualnie. Bakterie, jakie potrafią doprowadzić do zaistnienia zaburzenia potrafią być zlokalizowane w szyjce macicy, cewce moczowej, pochwie, odbycie, jak także w życiu osoby zakażonej. Więc nie można ignorować tej choroby, ponieważ gdy człowiek będzie miał kontakt płciowy z zainfekowanym, to że sam także naraża się na niebezpieczeństwo.

przyczyny występowania chlamydii - jak się jej ustrzec

Zdiagnozowanie chlamydii

By zidentyfikować chlamydię niezbędna będzie konsultacja u specjalisty, który zleci wykonanie właściwych badań. Niejednokrotnie na przyjęcie tego zaburzenia zajmuje się przeprowadzenie testów laboratoryjnych, które dają możliwość wykryć bytność bakterii. W tym celu od kobiet pobierany jest rozmaz z szyjki macicy. Co interesujące, nie ma przeszkód, żeby to wykonać podczas rutynowej wizyty u ginekologa, a dokładniej mówiąc przez badanie cytologiczne. W wypadku panów pobiera się wymaz z cewki moczowej. Natomiast możliwe jest także wykrycie obecności bakterii chlamydii przez analizę próbki uzyskanej z moczu.

Leczenie chlamydii

By wyleczyć chlamydię, niezbędne jest wykorzystanie antybiotykoterapii. W przeważającej liczby wypadków zarażenie jest pokonane w bardzo szybkim okresie – zazwyczaj trwa blisko dwóch tygodni. W obecnym okresie zależy zachować wstrzemięźliwość seksualną. Co istotne, leczeniu musi się poddać nie tylko osoba zakażona, jednak także partner seksualny. Chociażby gdyby nie wystąpiły u niego żadne sygnały, to pamiętajmy iż chlamydia nie daje zazwyczaj widocznych symptomów, zatem lepiej przebadać się chociażby dla świętego spokoju. Co więcej, gdy partner płciowy nie podda się badaniom, i będzie już zainfekowany, to znów może przekazać bakterie. Wcześniejsze przebycie zaburzenia nigdy nie znaczy, iż już wiele nie wróci.

W który sposób można zapobiegać chlamydii?

Najlepszym sposobem, by uchronić się przed chlamydią, jest przystopowanie z podejmowaniem niebezpiecznych zachowań seksualnych. Nie dla każdego będzie więc proste, szczególnie gdy człowiek nie stroni od imprez oraz przelotnych znajomości. Z pewnością dobrze żeby było jednak korzystać z prezerwatyw oraz zredukować ilość osób, z jakimi rozwija się kontakty seksualne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.