Waginoplastyka – na czym polega zabieg

waginoplastyka

Plastyka pochwy czyli waginoplastyka przez pewnych bywa nazywana uelastycznieniem, ponieważ polega na poprawieniu rozciągnięcia mięśni pochwy. Ze powodu na to, iż aż 90 procent kobiet, które rodzą naturalnie doznaje mniejszych czy znaczniejszych urazów pochwy i jest nacinane krocze, jest jednak sposób zarabiający na popularności. Dzięki waginoplastyce kobieta chociażby po kilkorgu porodach ma szansę na udany seks. Istotne jest toż, żeby plastykę pochwy wykonywał ginekolog, ponieważ toż on ma wiedzę i odpowiednie przygotowanie do tworzenia takich zabiegów. Uwaga: plastyka pochwy nie jest przeciwwskazaniem do kolejnej ciąży.

Na czym polega waginoplastyka?

Waginoplastyka jest zabiegiem wykonywanym z reguły w znieczuleniu ogólnym. Polega na usunięciu nadmiaru tkanek, które uległy rozciągnięciu wskutek wielokrotnych porodów. W przeciwnych przypadkach plastyka pochwy jest ratunkiem dla kobiet z tzw. zespołem zbliznowaciałej pochwy. Wtedy plastyka pochwy polega na wycięciu czasem niezwykle rozległych blizn, które odmienny jako skutek pęknięcia czy nieudolnego nacięcia krocza podczas porodu. Pamiętajmy również, iż w obrębie sromu oraz ujścia do pochwy potrafią się tworzyć rozmaite zmiany, takie jak ropnie, torbiele, włókniaki lub zmiany nowotworowe. Ich leczenie wymaga powszechnie wycięcia dużej liczby tkanek, co może doprowadzać również zwężeniem ujścia pochwy. To z kolei łączy się z kłopotami intymnymi pacjentki, która czuje ucisk przy stosunku lub chociażby nie jest w okresie go odbyć. Zabieg plastyki pochwy i odpowiednia rekonstrukcja jej ujścia może przywrócić kobiecie radość wynikającą ze zbliżeń. [1][2]

Lub warto poddać się zabiegowi waginoplastyki?

Gdy pacjentka ma ku temu wskazania, niewątpliwie tak. Kobiety ze znacząco zwężonym ujściem pochwy nie są w stanie wykorzystywać tamponów, a badanie ginekologiczne za pomocą wziernika lub dopochwowej sondy USG jest dla nich źródłem bólu. Zabieg plastyki pochwy umożliwia im zapomnieć o tychże kłopotach. Nie bez znaczenia są również pochodzące z zabiegu korzyści związane z samopoczuciem psychicznym pacjentek. Te ze za ciasną pochwą nie są w okresie odbywać stosunków, co wiąże się powszechnie z dużymi kompleksami. Z różnej strony kobiety z kłopotem za luźnej pochwy nie odczuwają satysfakcji ruchowej i dodatkowo obawiają się, że nie czuje jej również partner. Po zabiegu plastyki pochwy na nowo czerpią one radość z życia erotycznego, a również czują się niezwykle atrakcyjne.

plastyka pochwy to dobre rozwiązanie

Waginoplastyka: przeciwwskazania

  • potwierdzona lub w najszybszym okresie planowana ciąża
  • nowotwór
  • schorzenia krzepnięcia krwi
  • zły stan zdrowia i informujące o tym wyniki badań

Plastyka pochwy: analizowania przed zabiegiem

Bo plastykę pochwy składa się w znieczuleniu ogólnym, to konieczne jest przeprowadzenie specjalnych badań:
część krwi
morfologia z rozmazem, OB.
mocz badanie pełne
koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR)
glikemia na czczo
elektrolity (K, Na)
jonogram, mocznik, kreatynina
antygen HBS, HIV, HCV
EKG z opisem
RTG klatki piersiowej

Waginoplastyka: rozwój zabiegu

Plastyka pochwy trwa od 40 do 90 minut, składa się ją w znieczuleniu ogólnym. Specjalista nacina tylną ścianę pochwy, usuwa nadmiar tkanek, po czym nićmi rozpuszczalnymi zszywa mięśnie oraz śluzówkę pochwy. Pacjentka po zabiegu jest przez co najmniej 24 godziny w klinice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.