Profesjonalna depilacja woskiem – kilka porad w sprawie zakupu podgrzewaczy do wosku

Profesjonalna depilacja woskiem

Depilacja woskiem zyskuje na popularności. Nie powinno to zresztą dziwić – rozwój technologii kosmetycznej następuje coraz szybciej, co sprzyja również wykonywaniu zabiegów dotąd uważanych za bolesne lub niekomfortowe. Obecnie, depilacja woskiem jest o wiele łatwiejsza, bezpieczniejsza i przyjemna w czasie wykonywania, niż jeszcze przed kilkoma laty. Do urządzeń najczęściej wykorzystywanych w tym celu należy specjalne podgrzewacze do wosku. Poniżej opowiemy o nich nieco więcej – dowiesz się jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz w ofercie specjalistycznych sklepów oraz w oparciu o jakie parametry warto dokonać zakupu.

Podgrzewanie wosku w puszce – i jak się do tego zabrać

Kluczowym elementem przygotowań do zabiegu depilacji woskiem jest oczywiście – jego roztopienie. Sprowadzenie wosku do odpowiedniej konsystencji pozwala na jego optymalne „rozsmarowanie” po ciele klientki. To właśnie osiągnięcie odpowiedniej temperatury oraz konsystencji jest kluczowe, jeśli zależy ci na uzyskaniu maksymalnego efektu depilacyjnego.

Odpowiednie podgrzanie wosku gwarantuje właśnie zastosowanie specjalnego urządzenia. Warto wybierać przede wszystkim podgrzewacze do wosku w puszce. To właśnie ten typ wosku jest obecnie najczęściej stosowany – zarówno w warunkach domowych, jak i w salonach kosmetycznych. Jest też łatwy w obsłudze, bezpieczny w użyciu oraz powszechnie dostępny – w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

Zaletą wielu podgrzewaczy do wosku w puszce jest fakt, że nadają się także do podgrzewania wosków w innej postaci – na przykład drażetkach lub wosku twardego. Wystarczy wybrać odpowiedni typ pracy, dedykowane do konkretnego typu wosku.

Najważniejsze parametry podgrzewaczy do wosku

Przeglądając dostępne urządzenia, warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na zakres temperatury, w której pracują. Wiele urządzeń można regulować w bardzo szerokim zakresie – od 25 do nawet ponad 130 stopni C. W tym przedziale mieszczą się niemal wszystkie dostępne typy wosków.

Moc urządzenia ma duże znaczenie, zwłaszcza jeśli zależy ci na podgrzewaczu, który będzie pracował szybko i sprawnie, a także obsługiwał dużą liczbę klientek. Najczęściej wynosi ok. 100-150 W, ale znajdziesz też urządzenia silniejsze – o mocy dochodzącej do 350 W.

Pojemność to kolejna ważna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę. Parametr ten jest dostosowany względem najczęściej stosowanych opakowań wosku. Polecamy przede wszystkim urządzenia w zakresie 400-500 ml, których zastosowanie jest w dużym stopniu uniwersalne.

Warto też zwrócić uwagę, czy urządzenie jest sprawne nie tylko w samym podgrzewaniu wosku, ale również w utrzymywaniu ustawionej temperatury. Wosk powinien pozostawać rozgrzany do odpowiedniej temperatury przez cały czas trwania zabiegu, a w wielu salonach kosmetycznych – nawet przez kilka godzin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.