Jak pozbyć się problemu wrastających paznokci?

podolog-leczy

Wrastające paznokcie to niezwykle dokuczliwa dolegliwość. Paznokcie, które wrastają w skórę, są nie tylko przyczyną nieestetycznego wyglądu stopy, ale przede wszystkim wywołują ogromny ból. Nieleczone mogą prowadzić nawet do unieruchomienia. Jak skutecznie wyleczyć wrastające paznokcie?

Przyczyny wrastania paznokci

Do wrastania paznokci może dojść z wielu powodów, od czynników genetycznych, po nieprawidłową metodą obcinania paznokci. Jako najczęstsze czynniki wywołujące wrastanie paznokci wymienia się:

– złą technikę obcinania paznokci (zwłaszcza ich zaokrąglanie),
– noszenie źle dobranego obuwia,
– buty na wysokim obcasie,
– suchość skóry stóp,
– nadmierna potliwość stóp,
– grzybica,
– deformacje ortopedyczne,
– skłonności genetyczne,
– nadwagę,
– uprawianie dyscypliny sportowej mocno obciążającej stopy.

Objawy wrastania paznokci – co powinno zaniepokoić?

Pierwszym sygnałem, że z paznokciem coś jest nie tak jest zwykle ból. Ten nasila się, kiedy na stopę kładziony jest duży nacisk. Skóra wokół paznokcia jest czerwona i opuchnięta. W dalszej fazie może dojść nawet do krwawienia. Obserwując którykolwiek z objawów, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Leczenie wrastających paznokci

pecherze-na-stopach

Choć najskuteczniejszym lekiem na wrastający paznokieć jest profilaktyka (zwłaszcza opanowanie prawidłowej metody obcinania paznokci), to kiedy dojdzie do wrastania, konieczna jest wizyta u lekarza. Specjalistą, który przeprowadzi kompleksową terapię i pomoże raz na zawsze pozbyć się problemu wrastających paznokci, jest podolog. Lekarza w swoim regionie znajdziemy np. w wyszukiwarce podolodzy.pl.

Podczas wizyty lekarz zdiagnozuje chorobę oraz zaleci indywidualnie dobraną terapię. W razie potrzeby dokona korekty paznokcia, a także poinstruuje pacjenta, jak w przyszłości uniknąć podobnych problemów. Jeśli płytka paznokcia będzie musiała zostać usunięta, podolog może wykonać także jej rekonstrukcję, dzięki czemu stopy będą nie tylko zdrowe, ale też będą ładnie się prezentować np. w letnim obuwiu.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]
Jak pozbyć się problemu wrastających paznokci? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen2.8/5 - 5oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.