Jak objawia się zakrzepica?

zakrzepica - co to?

Zakrzepica (żylna choroba zakrzepowo-zatorowa) to podstępna choroba, które może potajemnie rozwijać się w naszym organizmie, bez dawania jakichkolwiek objawów. Zazwyczaj dotyczy kończyn dolnych, jednak zdarzają się również przypadki, gdy występuje w innych obszarach układu żylnego. Choroba charakteryzuję się występowaniem zakrzepu w układzie żylnym, który ogranicza znacznie lub całkowicie blokuje światło żyły, przez to przepływ krwi jest zaburzony.

Jak objawia się zakrzepica?

Jednym z pierwszych objawów, które możemy zaobserwować jest ból nóg. To co go wyróżnia to to, że ustępuje po podniesieniu kończyn do góry. Kolejny symptom to opuchliznę, która ma dość nietypowy kolor. Może być blada, a nawet szaro-niebieska. Jeżeli coś nas zaniepokoi, pamiętajmy żeby jak najszybciej zgłosić się z tym problemem do lekarza. W przypadku zakrzepicy, bardzo ważne jest działanie, w innym wypadku może się to bardzo źle skończyć.

Przeczytaj też: http://www.zdrowienatopie.pl/wplyw-wod-termalnych-na-nasze-zdrowie/

Jakie jeszcze symptomu możemy zaobserwować w przypadku zakrzepicy?

Gorączka – w przypadku choroby zakrzepowej, bez względu która to jest jej odmiana, obserwuje się podwyższoną ogólną temperaturę ciała. Jednak w niektórych przypadkach, może dojść tylko do ocieplenia jednej kończyny, wtedy to również może wskazywać na zakrzep.

Ból w klatce piersiowej – jest również charakterystyczny dla zatorowości płucnej, która jest zagrożeniem życia. Dodatkowymi objawami, które się mogą pojawić są problemy z oddychaniem oraz ucisk w klatce piersiowej. Tutaj należy szybko reagować, w najgorszym wypadku może dojść do zatrzymania krążenia.

Zadyszka – to kolejny objaw zakrzepicy, który nie jest od razu zauważalny. Może świadczyć o zatorowości płucnej, dlatego należy udać się do lekarza z tym problemem.

Niedowład kończyn – jeżeli odczuwamy nawracające drętwienie kończyn, powinniśmy skonsultować to z lekarzem. Może być to objaw wielu schorzeń, na tle neurologicznym, ale też zakrzepicy. Dochodzi wtedy do zakłócenia przepływu krwi.

Zaburzenia mówienia i widzenia – gdy przepływ krwi jest zaburzony, mogą się pojawić również problemy ze wzrokiem. W tym przypadku wizyta u specjalisty również jest wskazana.

Źródło: https://www.plusmedic.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.