Czy korekta powiek jest bezpieczna?

korekta powiek

Fachowa nazwa operacji plastycznej powiek to blepharoplastyka. Wykonuje się ją w sytuacji, gdy ktoś chce przywrócić sobie młody wygląd, ukryć oznaki starzenia, które są szczególnie widoczne w okolicach oczu. Skóra naszej twarzy traci z wiekiem elastyczność, pojawiają się zmarszczki, a zarówno dolne, jak i górne powieki zaczynają opadać. Wiele osób nie potrafi pogodzić się z tą naturalną koleją rzeczy i szuka ratunku w chirurgii plastycznej. Na szczęście ta dziedzina medycyny jest już bardzo dobrze rozwinięta.

Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o korekcie powiek?

Choć w większości wypadków motywacją do poddania się blepharoplastyce jest chęć przywrócenia sobie młodego wyglądu, to zdarza się, że są wskazania zdrowotne do przeprowadzenia plastyki okolic oczu. Może tak być w przypadku, gdy opadające powieki zawężają pole widzenia, czy utrudniają noszenie okularów. Korekta powiek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, a poddają mu się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na taki krok decydują się przeważnie osoby po 35 roku życia.

Podobnie jak inne zabiegi chirurgii plastycznej, ważne jest, aby korekta powiek przeprowadzana była w sprawdzonych klinikach (clinicforyou.pl). Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, ponadto do wyboru są dwie metody – laserowa oraz tradycyjna. Wybór tradycyjnej metody wiąże się z wykonaniem niewielkich nacięć skalpelem.

Czy korekta powiek jest bezpieczna?

Choć korekta powiek jest zabiegiem mało inwazyjnym, to tak jak w przypadku wielu innych operacji plastycznych, tutaj również istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. Jest ona niewielkie, jednak trzeba się z nim liczyć. Niektóre osoby po blepharoplastyce muszą zmagać się z:

– pogorszeniem się wzroku,

– torbielami naskórkowymi wzdłuż blizn,

– zespołem suchego oka,

– częściowym rozejściem się rany po zdjęciu szwów,

– infekcją,

– zwiększeniem asymetrii powiek,

– niedomykaniem powiek lub wywinięciem się dolnej powieki.

Opisane problemu mogą zniechęcać, jednak tak jak zaznaczyliśmy wcześniej, powikłania w przypadku tej operacji zdarzają się niezwykle rzadko. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, warto oddać się w ręce naprawdę dobrego specjalisty.

Korekta powiek – przygotowanie do zabiegu i rekonwalescencja

Aby zabieg korekty powiek mógł się w ogóle odbyć, stan oczu pacjenta lub pacjentki musi być dobry. Jeśli występują jakiegokolwiek rodzaju choroby współistniejące, to konieczne jest wyleczenie ich w pierwszej kolejności. Ponadto należy wykonać podstawowe badania, aby potwierdzić, że ogólny stan zdrowia pacjenta/ki jest dobry.

Blepharoplastyka nie wymaga długiego pobytu w szpitalu, zwykle pacjenci opuszczają klinikę już po paru godzinach od zakończenia operacji. W tym czasie okolice oczu są schładzane, wykonuje się także okłady z herbaty. W ciągu pierwszego tygodnia rekonwalescencji zaleca się odpoczynek oraz oszczędzanie wzroku, czyli ograniczenie do minimum czasu spędzanego przed TV, komputerem, a nawet czytanie książek. Co ważne, zaleca się unikania ekspozycji na promienie słoneczne przez rok po zabiegu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Czy korekta powiek jest bezpieczna? written by Redakcja WrastajacyPaznokiec.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników
Autor artykułu: Redakcja WrastajacyPaznokiec.pl
Podolog z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień wraz z mężem prowadzi zdaniem wielu pacjentów najlepszym gabinet podologiczny w centrum Warszawy.

Brak komentarzy, dodaj jako pierwszy!

Your email address will not be published.